Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 11/2015

Hledá se: Žena činu!

Aktivní ženy, které se snaží o zlepšení života v komunitě, obci či regionu, si bezesporu zaslouží vyzdvihnout a ocenit. Právě takovým oceněním je Žena činu, pro které jsou nyní přijímány nominace. Znáte-li ženy z vašeho okolí, které se výjimečným způsobem, nasazením a iniciativou zasloužily o  zlepšení veřejného dění, neváhejte je za svoji komunitu, obec či region, navrhnout.

„Ačkoliv ženy bývají hybatelkami změn prospěšných pro spolčenost, ne vždy je to na první pohled patrné. Ocenění Žena činu, chce situaci změnit,“ říká Andrea Bělovská, manažerka projektu Ženská energie pro politiku, jehož tým kampaň Žena činu organizuje. Ne náhodou lze ženy nominovat od 5. října, který připadá na Světový den úsměvu. Vždyť i drobné věci, které vedou ke zlepšení života, což lze odměnit úsměvem. „Smějme se, protože úsměv nic nestojí, sami z toho máme lepší náladu a navíc uděláme radost i někomu dalšímu,“ doplňuje psycholožka Monika Čuhelová.

Přijímání nominací na ocenění Žena činu je otevřeno až do 1. února 2016. Jména oceněných se veřejnost dozví 8. března 2016 na konferenci věnované tématu ženy a politika, která se uskuteční ve Svitavách. Nominační formulář naleznete na: http://www.politicka.cz/home/zena-cinu, stejně jako další podrobnosti a informace.

Záštitu nad kampaní Žena činu převzala Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky. Ocenění Žena činu je součástí projektu Ženská energie pro politiku, který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

 

 

 

Sylva Horáková


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty