Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 9/2014

Kraj Smetany a Martinů představí slavné osobnosti

„Kraj Smetany a Martinů se představuje“, to byl seriál, který představil jednotlivé obce tohoto regionu. V seriálu chceme pokračovat, a to novým tématem – „Slavné osobnosti Kraje Smetany a Martinů“.

Kulturní punc regionu nesmazatelně vtiskla jména významných českých hudebních skladatelů - Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů. Atmosféra rodného kraje jim často bývala inspirací k jejich tvorbě. Zajímavé prostředí, lidské vazby a vztahy i působivá příroda vábila a stále přitahuje mnoho dalších umělců, především spisovatelů a výtvarníků, kteří zde vytvořili a tvoří jedny ze svých nejlepších děl. A právě tyto významné osobnosti vám chceme postupně představit. Články z jednotlivých obcí by měly poskytnout nejen zajímavé a nové informace, ale měly by být zároveň lákadlem k návštěvě těchto obcí. Příspěvky oživíme soutěžními otázkami, čekat můžete i zajímavé ceny. V příštím čísle se tedy můžete těšit na první příspěvek „Slavné osobnosti Kraje Smetany a Martinů – obec Borová“.

Pokud hledáte tip na výlet v nejbližším okolí, inspirujte se materiálem Naučné stezky Kraje Smetany a Martinů. Informační letáky a také naučné tabule najdete v obcích regionu. Pro inspiraci na výlety na kole i pěšky navštivte naše webové stránky www.regionsm.cz. Zde najdete i aktuální měsíční kulturní kalendář členských obcí. Ve fázi přípravy je i aktualizovaný dotisk oblíbené brožury pro cyklisty Na kole Krajem Smetany a Martinů.

 

 

Ing. N. Šauerová, ředitelka svazku obcí Kraj Smetany a Martinů


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty