Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 5/2014

140 let Základní školy v Janově

Zveme vás na oslavu 140 let Základní školy v Janově v sobotu 17. května 2014. Od 10.00 do 13.00 hodin bude otevřena výstava ve škole – dobové výukové materiály a fotografie, možnost prohlídky školy. Hlavní oslava proběhne v areálu fotbalového hřiště od 14 hodin.  

Program: Workshop Zdeněk Roller se 120 drumbeny (bubny) Účastnit workshopu se mohou dospělí i děti. S drumbeny proběhnou i soutěže s cenami pro děti. Dál bude následovat vystoupení dětí ZŠ za doprovodu folkové skupiny „Náhoda“, provázené prezentací z historie školy, dobových fotografií… Oslavu zakončíme volnou zábavou, k poslechu a tanci zahraje skupina „Náhoda“.

Pozn. Zdeněk Roller – vynálezce drumbenu, původně učitel. Co je to drumben? Český výrobek, na který má celosvětový patent. Je to víceúčelový nábytek a zároveň rytmický nástroj. Je vyroben z přírodních a recyklovaných materiálů. Konkrétně z trubky a nahoře je překližka. K čemu se drumben hodí? Jeho uplatnění je široké. Pro výuku, volnočasové aktivity, prevenci rizikového chování mládeže, pro muzikoterapii a arteterapii.

Vlasta Zemanová, ředitelka


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty