Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 4/2014

Zaměstnávat znevýhodněné se firmám vyplatí

Praktický seminář o zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce připravil Pardubický kraj ve spolupráci s Krajskou pobočkou Úřadu práce ČR, Krajskou hospodářskou komorou a Koalicí nevládek Pardubicka na 13. března v hotelu Zlatá Hvězda v Litomyšli.

„Pozvali jsme všechny zaměstnavatele včetně neziskových organizací, kteří by se chtěli dozvědět praktické informace o dotačních možnostech při zaměstnání lidí znevýhodněných na trhu práce. Nejedná se jen o zaměstnávání lidí zdravotně postižených, ale také o absolventy škol nebo lidi starší 55 let. Připravili jsme pro ně i příklady dobré praxe, kde se představí jak firma, tak nezisková organizace, které tyto osoby zaměstnávají,“ vysvětlil Pavel Šotola, krajský radní pro sociální věci. „Zejména lidé se zdravotním znevýhodněním jsou velmi motivovaní a loajální zaměstnanci a chválí si je zejména firmy, které potřebují jednoduché pomocné práce. Šetří si tím své odborníky pro kvalifikované úkoly a navíc se mohou prezentovat jako sociálně odpovědné firmy,“ říká ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Řadu výhod nabízí v těchto případech zaměstnavatelům i úřad práce. Hovoří o tom ředitel krajské pobočky Petr Klimpl: „Patří mezi ně například různé daňové úlevy, splnění státem stanovené kvóty pro zaměstnávání lidí se zdravotním znevýhodněním nebo  možnost získat příspěvek na společensky účelné či chráněné  místo od úřadu práce.“

-red-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty