Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 3/2014

Svitavská „zdravka“ se těší na nové studenty

Ve školním roce 2014–2015 nabízí Střední zdravotnická škola Svitavy potenciálním studentkám a studentům 60 míst v oboru zdravotnický asistent. Jedná se o obor, jehož absolventi najdou vždy uplatnění. Zájemce zveme 5. března na „přijímačky nanečisto“, aby si mohli vyzkoušet přijímací zkoušku v reálném prostředí. Přihlášky ke studiu přijímáme do 15. března. Střední zdravotnická škola je tradiční školou pro žáky z Litomyšle.

Výuku zajišťují aprobovaní učitelé a naše škola má pozitivní hodnocení ze strany České školní inspekce. Budova svitavské zdravotnické školy je velmi dobře vybavena, také díky mnoha evropským projektům. Pro zajištění praktického vyučování máme skvělé partnery - Svitavskou nemocnici, a.s., Dětské centrum Svitavy a žáci praktikují také v Litomyšlské nemocnici, a.s.

Rádi bychom využili nadstandardní vybavení školy i kvalitní pedagogy pro připravovanou výuku nového oboru sociální činnost. Tuto vizi podporují naši partneři ve vzdělávání i další zařízení sociálních služeb ve Svitavách.

Podle scénáře představitelů Pardubického kraje zůstává výuka v naší Střední zdravotnické škole ve stávající budově. Všem studentům, kteří budou přijati po letošních přijímacích zkouškách, garantuje Pardubický kraj, že vystudují u nás. To je pozitivní zpráva pro všechny zájemce o přijetí na naši zdravotnickou školu.

Těšíme se na vás.

 

Radim Dřímal


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty