Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 10/2014

O Křížem krážem prázdninami byl velký zájem

V rozmezí od 30. 6. 2014 do 29. 8. 2014  vždy od 7.30 do 15.30 hodin jsme nabídli dětem z prvního stupně základních škol a předškolákům pestrý program. Je to zcela mimořádná nabídka, kdy město pořádá prázdninovou aktivitu pro tak širokou věkovou skupinu a v tak nevídaném časovém rozsahu. A že je o tuto nabídku zájem, to dosvědčují následující čísla. Za devět prázdninových týdnů se do programu zapojilo 836 dětí. Některé děti využily pouze pár dní, pro jiné to byla hlavní prázdninová náplň.

Děti zažily krásné slunečné dny na plovárně, ale měly i dny zamračené, kdy využily tělocvičnu na Veselce v Litomyšli či zázemí Rodinného centra na Toulovcově náměstí v Litomyšli, kde se věnovaly výtvarným a pracovním činnostem. Dokázaly dokonce upéct cukroví a buchty. Malí táborníci projezdili okolí skutečně křížem krážem. Byli na statku v Janově, projeli se na koních, šli pěšky z Němčic, navštívili Nedošínský háj, prozkoumali Kozlov, Nové Hrady, seznámili se se zvířaty v záchranné stanici Pasíčka, znají téměř všechna venkovní hřiště v Litomyšli.

Každý den byli pro děti k dispozici tři vedoucí, kteří velmi zodpovědně připravovali program pro své svěřence.

Máme radost, že jsme vytvořili zajímavý program a  mnoha rodinám jsme nenabídli jenom hlídání, ale také velmi širokou možnost sportovních, kulturních o vzdělávacích činností pro malé školáky.

 

Milada Nádvorníková, vedoucí odboru školství a sociální péče


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty