Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 7/2013

Linka důvěry Ústí nad Orlicí

„Linka důvěry, dobrý den,…“ první slova, která klient uslyší po zavolání na naše pracoviště. Posláním Linky důvěry je poskytovat lidem okamžitou telefonickou pomoc v jakékoli obtížné životní situaci, pomoc s jakoukoli starostí, se kterou si volající neví rady, cítí se ohrožen nebo své trápení, ale i radost potřebuje jenom někomu svěřit a s někým ho sdílet. Je tu pro každého člověka, který potřebuje pochopení, podporu a pomoc s řešením své situace.

Cílovou skupinu tvoří osoby bez omezení věku a pohlaví. Šíře probírané problematiky není ohraničena.

Na linku důvěry volají lidé, kteří např. jsou v psychické nepohodě, přemýšlejí o smyslu života, tíží je partnerské problémy, cítí se osamělí; jsou oběťmi nebo svědky domácího či jiného násilí či zneužívání, mají problémy v oblasti sociálně právní (např. finanční problémy…), mají obavy z nemoci a další.

Výhodami telefonické krizové intervence je její snadná dostupnost, anonymita (volající se nemusí představovat a může hned začít hovořit o tom, proč volá). Službu poskytujeme za cenu běžného telefonního hovoru. V určitých případech můžeme předat kontakty na další pomáhající profese či další odborníky.

Další službou poskytovanou občanským sdružením KONTAKT je e-mailové poradenství. Jeho posláním je umožnit lidem v nepříznivé životní situaci a lidem potýkajícím se s nějakým trápením dosáhnout na bezplatné poradenství po e-mailu, které jim pomůže prostřednictvím poskytnutých informací řešit jejich obtížnou situaci nebo trápení napravit a zároveň může sloužit jako první kontakt klienta s pomáhajícími službami.

Zájemci o službu nám mohou psát přímo ze své e-mailové adresy nebo pomocí formuláře přímo na našich webových stránkách (www.linkaduveryuo.cz). Odpovíme nejdéle do 4 dní. Poradenství po e-mailu však nenahrazuje telefonickou krizovou pomoc. V případě naléhavosti a akutních případech je možné se obracet přímo na naši linku důvěry (tel.: 465 52 42 52).

 

Jarmila Hrušková, předsedkyně O.S. KONTAKT


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty