Litomysl Městský zpravodaj LILIE záložky a sdílení

Lilie - co se nevešlo do čísla 4/2013

„Veselé zoubky“ s Hurvínkem

V letošním roce probíhá již potřetí dm preventivní program „Veselé zoubky“, zaměřený na prevenci zubního kazu u žáků prvních tříd. Mezi 35 000 dětmi, které se letos programu účastní, byli v březnu také prvňáčci ze Základní školy U Školek v Litomyšli.

Děti zhlédly vzdělávací film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, natočený speciálně pro účely tohoto preventivního programu „Veselé zoubky“ ve spolupráci s Helenou Štáchovou přímo v Divadle Spejbla a Hurvínka v Praze. „Záměrem filmu je děti nedidaktickou a humornou formou naučit jak správně pečovat o svůj chrup, aby je téma zaujalo a řídily se zásadami, které jsou ve filmu prezentovány. Loutkové postavičky Hurvínka a Máničky jsou mezi dětmi natolik oblíbené, že jistě zaujmou každého malého diváka,“ sdělila Mgr. Martina Horká, vedoucí resortu marketingu a nákupu společnosti dm drogerie markt.

Součástí programu je rovněž názorná ukázka správné techniky čištění zubů. V druhé části preventivní hodiny „Veselé zoubky“ tak měly děti možnost nacvičit si na zapůjčených maketách zubů správnou techniku čištění zubů pod dohledem proškoleného zástupce dm. Každý z žáků, který se zúčastnil preventivního programu „Veselé zoubky“, nakonec dostal také preventivní balíček zaměřený na péči o dětský chrup. Jeho součástí je rovněž edukační brožura určená pro rodiče.

Děti účastnící se dm preventivního programu „Veselé zoubky“ mají v roce 2013 navíc možnost zapojit se do soutěže o nejzajímavější projekt na téma „Prevence zubního kazu“. Odbornou hodnotící komisí bude vybráno deset nejzdařilejších projektů a vítězné první třídy získají krásný zážitek v podobě zájezdu na divadelní představení do Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze.

-red-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty