Litomysl Městský zpravodaj LILIE záložky a sdílení

Lilie - co se nevešlo do čísla 4/2013

Tvořivá dílna v Naději myslí na malé i velké

V sobotu 9. března se v prostorách Domu Naděje na M. Kuděje uskutečnila akce s názvem Jarní kreativní dílny. Tyto dílny patří mezi oblíbené akce už více než pět let. Letos tomu nebylo jinak. Celkem dílny navštívilo více než 50 účastníků. Nejmenší z nich si rychle našli místo u čerstvě upečených perníčků.

Kluci si přišli na své při výrobě polystyrenových letadýlek. Domalovali je barvami podle své fantazie a několik z nich je vylepšilo vrtulemi z barevných špendlíků a samolepkami. Většina zvládla vyrobit navíc ještě dekorativní proutěný věneček, pedigový košík nebo ošatku. Novinkou byly letos šperky z organzy. Všechny dílny byly zpoplatněny minimálním příspěvkem; zúčastnit se tak mohlo i více sourozenců z jedné rodiny a nikdo nepřišel zkrátka. Pořadatelé mysleli i na nápoje a sladké i slané občerstvení.

S prací zúčastněných lektorů je možné se setkat na portálu fler.cz nebo ve vašem blízkém okolí. Jedním z nich je například paní Petra Kličková, která zajišťuje pravidelnou výzdobu Nového kostela v Litomyšli a další.

Naděje organizuje v Litomyšli od roku 1997 dostupné a kvalitní volnočasové aktivity pro děti a mládež. Jejich cílem je zlepšování kvality života znevýhodněných dětí a mladých v mikroregionu. V mladém věku se totiž utváří vztah dítěte ke všem věcem a činnostem. Je možné ho ovlivnit ve vztahu k tvořivosti a k tvořivému myšlení; lze dítě povzbuzovat k tomu, aby nemělo strach se svobodně výtvarně vyjádřit. Cílem dílen je v bezpečném prostředí a radostné atmosféře probouzení zájmu o zvolené téma, o svět, o souvislosti a vztahy, nová přátelství.

Martina Soukupová


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty