Litomysl Městský zpravodaj LILIE záložky a sdílení

Lilie - co se nevešlo do čísla 4/2013

Poděkování personálu III. MŠ na Lidické ul.

Mám dvě děti ve věku 3 a 6 let, a jelikož je naše rodina kosmopolitní, nejbližší příbuzní žijí ve Švédsku, sestřenice v USA a zeť v Německu. Všichni máme děti předškolního věku a tak srovnáváme a srovnáváme. Mám proto potřebu se s vámi podělit o pocity, které ve mě vyvolává péče o naše nejmenší tady a tam. Jistě platí rčení „všude je něco“ a kdo chce, najde si důvod ke kritice. Já však s velkou hrdostí musím konstatovat, že co se týká předškolní výchovy, máme navrch a dělejme vše proto, abychom si toto prvenství udrželi.

Nemůžu samozřejmě psát zcela objektivně, protože můj syn chodí do školky na Lidické ulici v Litomyšli a neznám tak poměry v jiných zařízeních. Přesto se domnívám, že nabídka a dostupnost vzdělávacích a zážitkových programů je v České republice vyšší než v západním světě.

Pokud mám psát konkrétně, musím pochválit poslední akci, kterou mateřská školka na Lidické ul. uspořádala a tím byl 7. března dětský karneval na Veselce. Práci animátorů jen trochu kazilo ozvučení, které mohlo být lepší, ale přesto se děti skvěle bavily a v kostýmu po večerech běhají dodnes. Za to patří Velký dík učitelkám, ale nejen za to.

Hlavně za to všechno, co pro naše caparty dělají a dělají s láskou.

 

Eva Kilb


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty