Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 11/2013

Policie varuje

Policie varuje občany před skupinkou „řemeslníků“, kteří v dodávce s cizí registrační značkou objíždí města a vesnice a nabízí své služby v podobě výměny starých okapových svodů za nové. Policisté dokonce v jednom dni zaznamenali nejeden případ, z něhož by se měli ostatní občané pokud možno poučit.

„V jednom případě, než stačila oslovená majitelka nemovitosti ze Svitav cokoli říci, byla bohatší o nový okapový svod. Řemeslníci udělali chybu, když nečekali na odpověď. Dozvěděli by se, že „zákazník“ službu nechce a nemá na ni peníze. Za nový okapový svod jim mohla nabídnout pouze starý, téměř nefunkční telefon. Jako bonus dodala, že zavolá policii. Na to konto posádka naskákala do vozu a zmizela,“ popisuje jeden z případů tisková mluvčí PČR Anna Štegnerová a pokračuje:  „Druhý z případů byl podobný, ačkoli v závěru se hodně lišil. Odehrál se v jedné z obcí na Svitavsku. Scénář byl téměř podobný. Vyhlédnutý majitel a nabídka výměny starých svodů za nové. Tady již „zákazník“ souhlasil, a dokonce i přistoupil na cenu - za službu měl zaplatit 15 tisíc korun. V závěru ovšem řemeslníci požadovali sumu odlišnou od té původní, smluvené. Nyní chtěli 50 tisíc korun. Bohužel jim tato suma byla vyplacena. A bonus? Než posádka odjela, stačila majiteli nemovitosti a nových svodů z peněženky odcizit další 3 tisíce korun.“

Občané by si tedy měli dát pozor na podobná jednání a nabízené služby. „Nebudete-li si jisti, nahlas zmiňte, že voláte policii, a vyčkejte na reakci,“ poradila závěrem tisková mluvčí.

-red-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty