Litomysl Městský zpravodaj LILIE záložky a sdílení

Lilie - co se nevešlo do čísla 11/2013

Procestovali jsme svět, za tři dny!

Ve dnech 27. – 29. 9. 2013 se náš tým Žížal zúčastnil celostátního kola Svojsíkova závodu, které se konalo v Brně na skautské základně Kaprálův mlýn. Letošní závody se nesly v duchu Cesty kolem světa za 80 dní. Samozřejmě, nám ty dny stačily pouze tři.
 Plné očekávání jsme vyrazily z Litomyšle společně s naším černým pasažérem Cameronem, který s námi musel cestovat po vlakových zastávkách při plnění úkolu před závodem. Na nádraží v Brně na nás čekala naše „komorná“, která nám předala všechny potřebné informace, dopisy a zadání. Rychle jsme se vydaly do obchodu nakoupit potřebné jídlo na úkol přežití.  Cestu nám ovšem zkřížil malý chlapec, který se ztratil, když byl s babičkou venku - byla to součást závodu, jak jsme správně pochopily. Čas nám běžel – šťastné shledání s babičkou, nákup potravin, tramvaj mizející v dáli. Už se zdálo, že nestihneme autobus na mlýn, a tedy – přijdeme o drahocenné body a budeme muset jít pěšky. Ale štěstí nám přálo jako po zbytek celého závodu a autobus měl zpoždění.

Po příjezdu jsme nestačily zírat, celý Kaprálův mlýn byl zaplněný skauty k prasknutí. Některé z nich jsme neviděly poprvé, setkávaly jsme se tu se známými tvářemi, které jsme poznaly při úkolu před závodem. Žádný oddech nás však nečekal, po registraci a slavnostním nástupu, kde se nás sešlo kolem 400, jsme se musely vydat do našeho tábora. V něm jsme měly strávit první noc.

Společně s naší „komornou“ jsme však dorazily až za tmy a musely rozdělat oheň, udělat bramborovou polévku a palačinky. Dvě hodiny snažení  - stavění stanu, štípání dřeva, vaření, smažení a při vší únavě především udržování dobré nálady. Konečně! Promrzlé a unavené jsme zalehly do spacáků.

 „Balte, přesunujeme se do jiného tábora!“  To není sen! To nám naše průvodkyně oznamuje náš další úkol. Cesta byla drsná, mrzly nám ruce a batohy byly čím dál tím těžší. V táboře jsme znovu postavily stan. Zbývaly nám tři hodiny spánku. O půl páté jsme se snažily rozdělat oheň a uvařit čaj. Stany byly omrzlé a obličeje unavené, celý den byl před námi …
Z modulu závodu jsme si odnášely dobré pocity a hezky strávené společné chvíle. Trasa a náročnost byla jednodušší než na závodech krajských, stanoviště ale stála za to! Na raftu jsme zachraňovaly člověka, vyzkoušely si lanové překážky a chvíli jsme si zkusily bojovat i samy za sebe v modulu brány.
Večer, po příchodu zpět na mlýn, nás čekala zpětná vazba od naší „komornice“, která nám celou cestu dodávala elán. Byl pro nás připravený úžasný doprovodný program: koncert, mše, kino, casino, stolní hry nebo prostě nicnedělání a poznávání nových lidí.
Ráno bylo už jen vyhlášení výsledků. Naše družina se umístila na krásném 4. místě! Závodu se v celé České republice zúčastnilo celkem 1227 družin. Poznaly jsme spoustu nových lidí, užily si plno srandy a mohly nasát trochu skautské atmosféry, protože na Kaprálově mlýně jí bylo víc než dost!

                                                                                                                              

za tým Žížal napsala Tereza Pulgretová


© 2011 - 2019 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty