Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 10/2013

Omluva za zrušený spoj

V neděli 8. září 2013 čekali cestující na spoj číslo 102 na lince 680801 Litomyšl - Svitavy s odjezdem z Litomyšle v 11.17 hodin marně. Autobus nedorazil ani po hodině. Důvodem byly zdravotní potíže řidiče.

„Spoj jsme nejeli z důvodu náhlé zdravotní indispozice řidiče, který měl tento spoj zajišťovat. Jménem ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s., se omlouvám cestujícím za vzniklé komplikace,“ vysvětlil s omluvou ředitel společnosti ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s., Radek Kuběnka. Světelná tabule, na které jsou odjezdy vypsány, však spoj celou dobu uváděla. K cestujícím se informace o zrušení nedostala. A důvod? „Informační tabule umístěná v Litomyšli nezaznamenává zpoždění přijíždějících ani odjíždějících autobusů. Současný systém to neumožňuje. Na tabuli jsou nahrána data s jízdními řády (odjezdy z Litomyšle) z celostátního serveru CHAPS a neumožňují jakýkoliv zásah. Data běží v časovém sledu bez možnosti zásahu dopravce,“ sdělil Radek Kuběnka a dodal: „To, že nepřijede na autobusové nádraží spoj, se stane opravdu výjimečně. Není v silách dopravců informovat cestující na nácestných zastávkách kromě míst, kde je stálá obsluha. V Litomyšli toto umíme v době, kdy je tam dispečer anebo paní na informacích.“

Pokud by se v budoucnu opět něco podobného stalo a autobus o víkendu nejel, na světelnou tabuli se tedy cestující spoléhat nemohou.  

 

-bj-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty