Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 9/2012

Sportovní příprava nejen pro malé děti

Sportovní příprava pro malé děti je mezi rodiči a dětmi populární a pro velký zájem  dětí a rodičů bude od září oddíl pokračovat. Cílovou skupinou jsou malé děti ve věku od 6 do 9 let proto, že není snadné se dostatečně věnovat jejich rozvoji ve věkově rozmanité skupině. Děti vyžadují osobní a speciální přístup instruktora. U dětí se budeme věnovat rozvoji jejich obratnosti, pohyblivosti a fyzické kondice formou pestrých cvičení a her.

Cvičení není jednostranné. Klade se důraz na rozvoj ohebnosti, koordinace pohybu těla a rozvoj reakcí. Vzhledem k poměrně nízkému věku cvičících bude obsah hodin spíše směřován k všeobecnému rozvoji těla, kdy nedochází k jednostrannému přetěžování dětského organismu. Přípravou , kterou Vaše dítě projde, získá všestranné schopnosti a bude připraveno na všechny druhy sportů.

Po absolvování tohoto přípravného kurzu budou u dětí již rozpoznatelné vlohy pro různá bojová umění. Proto jim nabízíme i po překročení věkové hranice 9 let další možnost zapojit se do různých oddílů, které u nás cvičí.

 

KARATE

 

Toto bojové umění, při kterém jsou do obrany a útoku nasazovány v podstatě veškeré úderové plochy lidského těla, je zároveň i sportovní disciplínou, ve které se dá dosáhnout usilovným tréninkem a pílí dobrých výsledků. Náš oddíl se může pochlubit několika excelentními výsledky na republikové úrovni včetně titulu mistra ČR. Díky své popularitě a efektivnosti se karate stalo nejrozšířenějším druhem bojového umění na světě. Nábor probíhá od 10 let.

  AIKIDO

 

Ve stylu aikido neexistují sportovní disciplíny, ve kterých by se cvičenci mohli poměřit. A tak cvičení v aikido se přenáší na řízené nácviky,ve kterých si cvičenci vylepšují pohybové a pádové prvky systému, nejrůznější pákové chvaty, které využívají minimální potřebné energie k maximálnímu účinku. Cvičenci aikida se však zaměřují na posilování vlastní vnitřní energie a využívají energie soupeře ke zmaření jeho útoku. Nábor probíhá od 10 let.

 

FITBOX

 

Další zájemci mohou zlepšovat svoji kondici při aktivitách jako je fitbox. – zábavné cvičení na hudbu. V případě velkého zájmu budou otevřeny lekce fitbox pro juniory od 10 do 15 let.

 

Vedení lekcí se budou věnovat instruktoři s dlouholetou praxí v různých oblastech bojových umění a fitness. Podrobnější informace o jednotlivých časech cvičení naleznete na www.samuraiklub.cz  nebo na tel. 775 99 88 69.

Lenka Seklová a Jiří Kohák


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty