Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 9/2012

Anomalia 2012: špičkoví lektoři ze studií Pixar a Aardman v Litomyšli

Již třetí litomyšlské kurzy Anomalia, zaměřené na profesionální rozvoj animátorů a dalších profesí v 3D animaci, probíhají od 23. července do 5. října v Evropském školicím centru a na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice. Zahraniční lektoři z renomovaných studií Pixar Animation Studios (animované filmy: Toy Story, Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo, Vzhůru do oblak, Brave), Valve, Aarman Animations (filmy Wallace a Gromit, Spláchnutej, Piráti) budou předávat své zkušenosti s 3D animací vybraným 19 profesionálním animátorům.
V září se navíc uskuteční exkluzivní kurz Animatin a 3D Film. Ve spolupráci s režisérem a animátorem Kenny Royem a studiem Acronyx z Los Angeles proběhne ve dvou týdnech kurz, ve kterém budou animátoři z celé Evropy společně animovat krátký film. Cílem kurzu je simulovat týmovou práci pod vedením režiséra a dosáhnout reálného výsledku v relativně krátkém čase. Výsledek práce si budete moci prohlédnout online na videoblogu na stránkách www. anomalia.eu.
Program Anomalia byl zahrnut serverem Animatin Career Review na prestižní seznam TOP 100 nejlepších animačních škol na světě. David Toušek, vedoucí vzdělávacího programu, si ocenění váží: „Jde o uznání kvality i praktické filozofie od světově uznávané autority. Filozofie profesionálního vzdělávání ve 3D animaci za účasti těch nejlepších odborníků má světě přináší českému informačnímu průmyslu prakticky jedinou naději na znovuzískání profesionální i umělecké úrovně v globálním měřítku. Toto uznání je významné nejen v kontextu ČR, spolu s anomálií byla oceněna i FAMU, jako jediní v rámci střední Evropy, ale do TOP 100 je zařazeno pouze 15 evropských škol – převážná většina škol jez USA a Kanady.“ Podle Touška České školy neaktualizovaly své vzdělávací programy a ztrácejí tak ve 3D animaci krok se světovou špičkou. „Naše ambice je tento stav změnit, proto je naše odpověď na současný stav Anomalia – s tím souvisí i název našeho programu,“ uzavírá Toušek.

-ps-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty