Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 7/2012

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Ve dnech 4. -8. června 2012 se žáci a učitelky ZŠ Vidlatá Seč vydali na školu v  přírodě. Letos jsme zvolili kemp v Jedovnici poblíž Brna. Po příjezdu do kempu jsme se ubytovali a protože pršelo, hráli jsme hry ve společenské místnosti a venku pod přístřeškem v tzv. tančírně.

 V úterý byly naším cílem SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ, kde jsme se dozvěděli  spoustu zajímavostí o krápnících. Ve středu nás čekala prohlídka boskovického zámku, kde nás provázely hraběnka  Alžběta, komtesa Eliška a chůva paní Koudelkouvá v dobových kostýmech. V zámecké zahradě na nás již čekali zámečtí páni, kteří pro nás měli připraveny  rytířské hry – chytání věnečků na meč a rytířský souboj. Všichni jsme si  vyzkoušeli střelbu z kuše a luku, což se nám velice líbilo.  Potom jsme si vyšlápli kopec k hradbám místní zříceniny hradu. Tady jsme si  přečetli pověst o vzniku města, prohlídli si obrázky mučících nástrojů, dívali  jsme se z vyhlídek na všechny světové strany a představovali si, jak zde asi  lidé žili.

 Na náměstí jsme si dali zmrzlinu a pak už nás čekala zpáteční cesta. Při které jsme ještě navštívili pštrosí farmu a RUDICKÝ VĚ-TRNÝ MLÝM. Odkud jsme se vydali  pěšky přes Rudické propadání zpět do kempu.

 Čtvrtek patřil návštěvě brněnské ZOO a plavbě parníkem po Brněnské přehradě.  Celý týden nás provázely písničky a večery patřily hrám na hřišti v kempu.  Najednou tady byl pátek a my jsme si hned po snídani museli sbalit zavazadla a  jeli jsme domů. Ve škole na nás čekaly vynikající buchtičky se šodó-mňam:-)

 Celý týden jsme si moc užili a už teď se těšíme na příští školu v přírodě.

 

Irena Vodehnalová


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty