Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 7/2012

Šmoulov ve Vidlaté Seči

V neděli 3. 6. 2012 se naše vesnice „oblékla“ do modra. Co se vlastně dělo?

Je přesně půl druhé a vesnička Šmoulov na hřišti za školou ožívá. Zaplňuje se modrobílými postavičkami. Jeden po druhém vylézají z obří šmoulí chaloupky obklopené menšími šmoulími domečky Koumák, Kutil, Mlsoun, Cihlička, Silák, Stopař, Malíř a jsou postupně představováni nedočkavým dětem. Ale co to? Nešikovný Nešika je vynášen na nosítkách! A kdo že to ještě chybí? No přece Šmoulinky! Už běží ke svým šmoulím partnerům.

A Šmoulové na značky!!!!!! Heej, to jéééé brannééééj den! Protože je Šmoulům stále v patách Gargamel, začíná pak jako tradičně každou neděli jejich Branný den. Pod vedením Taťky Šmouly za doprovodu svižné písně cvičí, jak nejlépe dovedou, aby si „zocelili modré tělo své.“ Je to potřeba, Gargamel už zase běží. Pomóc!!!! Šmoulové se rozutíkají po celé vesnici.

Tady pak v průběhu odpoledne na šmoulích stanovištích plnily děti nejrůznější úkoly:

S Koumákem hledaly další ztracené Šmouly a řešily šmoulí hlavolamy. Kutilovi děti pomohly postavit klec na Gargamela – svou zručnost si vyzkoušely při přibíjení hřebíků a šroubování. Se Silákem tahaly těžké klády a Mlsoun je zaměstnal poznáváním různých druhů jídel. Svou malířskou dovednost si zdokonalily u Malíře a se Stopařem poznávaly stopy zvířat. Dále děti „lovily“ jahůdky s Nešikou, poznávaly květiny u Šmoulinek a stavěly s Cihličkou.

Za svou šikovnost a snahu byli všichni bohatě odměňováni a své putování za Šmouly ukončili zase ve Šmoulově.

Šmoulové jsou zase tu!!! Zaznívají první tóny a neuvěřitelné se stává skutečností!!! Všichni Šmoulové se bujně vlní dle známé písně Makarena. Děti se připojují a společně tak tuhle velkou “Šmoulí párty“ na oslavu Dne dětí zakončují.

Bílé šmoulí čepičky už sedí i na každé dětské hlavičce a jejich rozzářené tváře se také modrají… Ať žijí Šmoulové!!!!!

 Za všechny Šmouly

Jana Renzová


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty