Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 7/2012

Otevřený dopis návštěvníků Cafebaru Underground Litomyšli kulturní

Ahoj, Litomyšli kulturní, jak se máš? My se máme dobře.

Milá Litomyšli kulturní, všimla sis, co se podařilo partě mladých a milých lidí v Tvém centru vybudovat? Že se Ti jeden ze zaplivaných dvorků s vlhkou sklepní hospodou, kde se bez většího úspěchu střídal jeden provozovatel za druhým, proměnily v jednu z nejhezčích a nejpříjemnějších zahradních restaurací Cafebar Undeground? V místo, kde se nescházejí jenom alternativní lidé, kteří moc podobných míst v Litomyšli kulturní nemají, ale i celé spektrum Litomyšlanů a nespočet turistů?

A určitě sis i všimla sporů a žabomyších válek provozovatelů s nájemníky a majiteli okolních bytů.

A Litomyšli kulturní (s nedávno zahájenou lázeňskou sezónou) můžeš nám prosím vysvětlit, proč se stavíš na stranu nájemníků, kteří nemají sebemenší zájem na jakémkoli dialogu a domluvě a které víc než touha po klidném spánku vpřed žene závist a čert ví co ještě? Neměla bys být na onen podnik naopak hrdá a bít se za něj jako lev nebo v Tvém případě spíše lvice? My samozřejmě chápeme, že bydlet nad hospodou není žádný med a že existují zákony a vyhlášky. Ale to, co se děje, odporuje zdravému rozumu. To se v našem malém městě nedokážeme domluvit? To se s tím opravdu nedá nic dělat? Byl by to tak strašný problém, aby alespoň v pátek a v sobotu mohla být zahrádka díky městské vyhlášce otevřena do dvanácti hodin, jak je tomu i v jiných kulturních městech?

No tak snad to dobře dopadne. A kdyby ne, tak si z toho nic nedělej, slogan „ Litomyšl-Ospalá / město kde po desáté nepotkáte živáčka,“ má také potenciál a navíc pro turisty to bude úplný magnet.

Tak ahoj!

Jan Štefl


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty