Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 6/2012

Swingující piráti zavítají do Sloupnice

Seznamte se…

Pirate Swing Band je kapela Jiřího Ševčíka tvořená čtrnácti sólisty různých žánrů, mezi nimiž bychom našli i sloupnického rodáka Radka Škeříka. Repertoár této hudební formace tvoří nejen klasický swing, ale zejména vlastní swingové verze největších světových hitů napříč všemi hudebními žánry (Jackson, Madonna, Queen, Bon Jovi atd.). Skutečnost, že se něčemu podobnému nevěnuje žádné seskupení u nás ani v Evropě, dělá toto těleso jedinečným.

 

Piráti si získali i Montreux

O výjimečnosti těchto „pirátů“ svědčí řada úspěchů, které strhly pozornost médií. Pokud jste je na titulních stránkách novin nebo televizních kanálech nezaznamenali, dovolte mi, abych zmínila alespoň ten největší: z desítek ansámblů z celého světa byla tato kapela vybrána k účinkování na speciální oslavě nedožitých pětašedesátin Freddieho Mercuryho a čtyřiceti let existence Queen, která se konala ve švýcarském Montreuxu v září roku 2011. O tom, že Pirate Swing Band platili za hlavní hvězdu, svědčí i fakt, že švýcarské noviny psaly v souvislosti s jejich swingovou úpravou hitů o naprosté senzaci.

 

Sloupnice v rytmu swingu

Pokud chcete koncert této neotřelé a originální hudební formace zažít „na vlastní kůži“ nemusíte vyjíždět za hranice, ani několik desítek či stovek kilometrů daleko. Stačí, když se 29. června 2012 projdete (či dojedete) k areálu Na Mlejnici ve Sloupnici, kde Pirate Swing Band v 19:30 hodin exkluzivně pro Sloupnici a okolí vystoupí.

 

Proč si koncert nenechat ujít

Pověst kapely coby „jiných a hudebně nevypočitatelných swingových chameleónů“ ji předchází. Proto si tuto jedinečnou hudební událost rozhodně nenechte ujít a přijďte podpořit Pirate Swing Band spolu s Radkem Škeříkem. Jsem přesvědčená, že se bude jednat o nevšední hudební zážitek, na který se jen tak nezapomíná.      

 

Tereza Štochlová


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty