Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 5/2012

Základní škola U Školek žije kulturními zážitky

Jeden z nich si připravili žáci 8. A třídy sami. Je to velmi milý pocit, když se rozhodnou jako jeden muž, tedy celá třída, obstarat vstupenky do Národního divadla, aby zhlédli kouzelný balet Labutí jezero.

Vymysleli si to jako překvapení pro třídní učitelku, protože jsou pozornými žáky a protože už několikrát slyšeli o jedinečnosti takovéhoto představení. Zaslouží si velký obdiv a klobouk dolů.

Jakmile se podařilo obstarat vstupenky, následovaly jednotlivé kroky. Seznámit se s dějem baletního vystoupení, hezky se obléknout a vyrazit ku Praze. Stalo se tak 12. dubna odpoledne.

Divadlo nás přivítalo svou neopakovatelnou atmosférou, zdobností a majestátností. Zajímavý a fundovaný výklad průvodcova slova nás doprovázel od základních kamenů až ke trigám.

Večer jsme se nechali unášet hudbou P. I. Čajkovského a ladnými pohyby baletních mistrů. Otevřel se nový obzor do dětem dosud málo známé oblasti jevištního projevu.

Pozdní návrat domů probíhal bez komplikací, přesedali jsme z jednoho vlaku do druhého a v České Třebové nás čekali obětaví rodiče. Velmi jim děkujeme za  vstřícné vyřešení bezpečného návratu do Litomyšle, když už veškerá hromadná doprava spí.

I další třídy z naší školy se nechaly zlákat dobrodružstvím spojeným s návštěvou Prahy. Do svého programu zahrnuly také prohlídku Národního divadla a my jim přejeme jedinečné zážitky, jaké jsme měli my.

Jaroslava Kršková

ZŠ U Školek Litomyšl

 

 

Jaroslava Kršková


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty