Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 3/2012

Akce: Jak jsme si užili masopust

V pátek 17. února se na Základní škole v Morašicích konal masopust. Žáci z celé školy se úžasně oblékli, připravili si malé kulturní vystoupení a vyrazili po vesnici.

V pátek ráno se, stejně jako na ostatních školách, vyučovalo. První dvě hodiny probíhaly téměř beze změny… Ale ta třetí…. To byl čas, kdy se celá škola začala převlékat do masopustních kostýmů a těch byla opravdu velká škála, např. nevěsta s ženichem, medvěd, tetka, vodník, kominík, kovář, řezník, výběrčí daní, mlynář… Poté, co se všichni převlékli, dokonce i učitelé, mohlo se vyrazit.

První zastávka byla hned před školou, kde paní zástupkyně povolila opuštění školy za účelem masopustního průvodu. Za zpěvu kapely se pokračovalo na úřad. Tam byla druhá zastávka.  Už tam na nás čekala paní starostka, která nám náš průvod schválila, pochválila a dokonce nám předala pytlíček sladkostí a ovoce. Pokračovali jsme průvodem po obci až na naši třetí a poslední zastávku, která se uskutečnila na návsi před hospodou. Žáci postupně předváděli svá vystoupení, složená z veselých písní, básní a tanečků. Mezi tím se na předvádějící přicházeli podívat děti ze školky, rodiče i ostatní lidé z naší vesnice, kteří ochutnávali koblížky a přispívali do pokladničky… Celé vystoupení opět zakončila kapela, a pak za podpory deště se šlo do školy. Celý den byl velice chladný, byl to však skvělý zážitek.

Anna Stříteská, 9. třída


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty