Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 2/2012

Školství: Lyžařský výcvik aneb Mamutí výprava 2012

Tak jako každý rok, tak i letos se uskutečnil lyžařský kurz sedmých tříd I. základní školy  Zámecké. Ovšem my jsme lyžák pojali zcela netradičně, vypravili jsme se totiž na mamutí výpravu.

Hned v pondělí 9. ledna jsme se odebrali mamutbusem směr Jeseníky - cíl Andělská Hora. Každý člen mamutí výpravy, včetně vedoucích lovců – našich učitelů, se těšil na týden plný lyžování, her a zážitků. Nejenže jsme se všichni zdokonalili ve sjíždění svahu a dozvěděli se mnohé o lyžařských disciplínách, nebezpečí hor a první pomoci, ale dokonce jsme se přesvědčili i o tom, že mamuti se nejlépe loví na lyžích. Absolvovali jsme tradiční závod ve slalomu, ve kterém se nejrychlejšími lovci mamutů stali Marek Bogdan a Pavlína Šnajdrová. Samozřejmě, že i ve volném odpočinkovém odpoledni jsme nezaháleli a na jedničku se zhostili úkolu postavit ty nejkrásnější mamutí sochy. Večer nás pak čekala noční hra s názvem Po stopách mamutího trusu.

Domů se nám odjet nechtělo, ale jelikož jsme celý týden pilně lovili mamuty, každý z nás se těšil domů na zasloužený odpočinek. Lovu zdar!

Martina Kršková, ZŠ Zámecká


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty