Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 2/2012

Zprávy z kraje: Televizní magazín Zkraje týdne skončil spolu s regiony na Primě

Desetiminutový televizní magazín, který pro Pardubický kraj pod názvem Zkraje týdne vyráběla Regionální televizní agentura Východní Čechy, se od začátku ledna odmlčel. Regionální odpojování televizního vysílání skončilo krokem televize Prima, která vrátila svou licenci na vysílání společně s regiony a nahradila ji programem Prima family.

Pro televizní magazín, jehož cílem bylo posilovat sounáležitost obyvatel s tímto regionem,  se Pardubický kraj rozhodl v průběhu roku 2010. Veřejnou zakázku na jeho realizaci vyhrála společnost RTA Hradec Králové a od 7. prosince mohli magazín Zkraje týdne sledovat diváci z celých východních Čech vždy v úterý v 17.45 v odpojeném regionálním vysílání na stanici Prima, a pak i na webu Pardubického kraje. V březnu loňského roku dostal magazín moderní televizní grafiku a jeho tvářemi se staly herečky Východočeského divadla v Pardubicích Petra Janečková a Martina Sikorová.

Magazín Zkraje týdne  mapoval dění v celém kraji, redaktoři zajížděli za zajímavými lidmi a spolky i do malých vesnic, které jinak bývají na okraji zájmu médií. Kromě zpráv přinášel magazín také závažná krajská témata, nevšední  příběhy lidí, aktivních obcí a různých společenství. V každém díle zvaly moderátorky  diváky na hezký výlet v Pardubickém kraji. Krajští radní odpovídali na dotazy v rubrice Na rovinu a zájemci pak v závěru pořadu soutěžili o drobné věcné ceny. Celkem bylo odvysíláno 56 dílů, které jsou ke zhlédnutí na webu Pardubického kraje.

Magdalena Navrátilová, tisková mluvčí Pardubického kraje


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty