Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 10/2012

Chráněné dílny v Chotovicích

PERCHAR s.r.o - Chráněná pracovní dílna je pracoviště zaměstnavatele vymezené na základě dohody s úřadem práce a přizpůsobené pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením. První zaměstnanci nastoupili v únoru 2010 a byli tři v březnu 2010 nastoupilo dalších 10 osob a k 25. srpnu 2010 zaměstnává Perchar s.r.o. 16 osob, z nichž 13 má zdravotní znevýhodnění či jeden ze stupňů invalidního důchodu.

Prádelna poskytuje služby pro soukromé osoby: praní a žehlení (mandlování) rovného prádla praní a žehlení tvarového prádla (košile, kalhoty, trička atd.) škrobení (na přání zákazníka - slabé, silné) drobné opravy (knoflíky, švy atd.) Prádelna poskytuje služby pro firmy: praní a žehlení (mandlování) rovného prádla, praní a žehlení tvarového prádla (monterky, kombinézy atd.), drobné opravy (knoflíky, švy, záplaty). V prádelně nabízíme za velmi příznivé ceny služby praní a mandlování. Jsme plátci DPH.

Chráněná dílna keramiky

V keramické dílně se vylévá a modeluje z keramické hlíny. Výrobky, které v této dílně vzniknou, jsou prodávány na trzích (Veselý kopec, Žíreč apod.), nebo si je mohou odkoupit uživatelé našich služeb a ostatní veřejnost. Pracoviště slouží zároveň i jako tréninkové pro uživatele služeb denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen.      

Chráněná šicí dílna

V chráněné šicí dílně se vyspravuje prádlo (výměna zipu, přišití knoflíku, záplaty apod.) pro širokou veřejnost, hotely, penziony, zdravotnická zařízení apod.   Práce s textilními materiály: stříhání, šití ruční i strojové, vyšívání, potisk, batikování apod. Výroba jednoduchých dekoračních i užitkových výrobků, jako jsou tašky, hračky, polštáře, atp.

Šití na zakázku

Potřebujete spolehlivě prát prádlo?  Služby si můžete objednat telefonem, emailem nebo přímo v provozovně. Rádi se u vás také zastavíme osobně. Těšíme se na vás!

Radka Macková, vedoucí prádelny

Radka Macková


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty