Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 10/2012

Žáci taneční školy Scarlett trénovali v Itálii

Ve dnech 24. srpna - 2.září se žáci Soukromé taneční školy Scarlett zúčastnili soustředění v Itálii. Užívali jsme si poslední horké prázdninové dny ve stínu palem a olivovníků. Každý den jsme začínali opakováním stávajících a vymýšlením nových choreografií. Tím jsme se připravovali na dvě vystoupení – první se konalo 28. srpna v hotelu Adria*** a druhé 30. srpna v campu Stela del Sud. Po našich zkušenostech můžeme říci, že Italové dokáží vytvořit výbornou atmosféru a jsou vřelým publikem. Jejich potlesk nám byl tou největší odměnou.
Když jsme netancovali, užívali jsme si moře, skákání do vln, horký písek a výbornou italskou pizzu. Protože jsme chtěli poznat Gargáno lépe, zúčastnili jsme se lodního výletu na jižní stranu Gargána. Tato část je skalnatá, pláže jsou oblázkové a naše výletní loď nás provezla mnoha krásnými jeskyněmi, které tam moře svojí silou ve skalách vytvořilo. Zážitek to byl silný, vstupy do jeskyní jsou úzké a není lehké tam s lodí vjet a pak vycouvat ven. Kapitán byl ostřílený mořský vlk, který nás bezpečně dovezl zpět do přístavu v Peschici.
Celý pobyt se nesl v přátelské atmosféře a myslíme, že si ho užili všichni účastníci. Jako odměnu tanečníkům a tanečnicím za jejich nasazení při vystoupeních jsme koupili meloun, který vážil 18 kg! Melounové hody poslední večer celý báječný po byt Taneční školy Scarlett na Gargánu zakončily.
Pevně věříme, že se příští rok opět na soustředění u moře shledáme a třeba i s některými z vás.

Za taneční školu Martina Halouzková a Marcel Veselý


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty