Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 9/2011

Kultura: Galerie Kabinet Střítež se chystá ke třetí výstavě

Galerie Kabinet Střítež pokračuje ve svém tématickém zaměření na umělce, kteří se svou prací vztahují k tématu vesnice, života na vsi a v blízkosti přírody. Dalším takovým umělcem je třicátník Mg.A. Jan Karpíšek, absolvent atelieru malby Fakulty výtvarných umění (FaVU) VUT v Brně.

Karpíškovy obrazy jsou působivé svou přímostí. Oslovují svými tématy i použitými materiály. Tento talentovaný umělec se pohybuje od kresby a malby až k performanci. Do vytváření svých nejnovějších obrazů zapojuje svá včelstva. Jan Karpíšek si dokáže vážit darů matky přírody. Je nejen malířem, kterého příroda inspiruje, ale i jejím společníkem při vytváření permakulturního prostoru své zahrady. Je členem umělecké skupiny Svitava. Má za sebou řadu samostatných i skupinových výstav a umístil se na druhém místě v konfrontaci mladých umělců Artkontakt Brno 2004. V roce 2003 získal cenu děkana FaVU VUT v Brně. Spolu s Lukášem Hladíkem ilustroval knihu geologa Václava Cílka Orfeus, Kniha podzemních řek.

V Galerii Kabinet Střítež nám představí malby z nedávného i aktuálního období, kdy pracoval s tématem času, prostoru, s procesy v přírodě, s malbou přírodními pigmenty a vlastními spirituálními vhledy. Slavnostní zahájení výstavy Jana Karpíška se uskuteční v neděli 11. září od 17.30. Autor bude osobně přítomen a promluví ke své tvorbě.

Galerie Kabinet Střítež má otevřeno v pondělí a ve čtvrtek od 17.00 do 19.00 nebo po předchozí domluvě na mobilu 602 315 215, e-mail: verbrom@gmail.com. Stránky Galerie Kabinet Střítež můžete navštívit také na Facebooku. Galerie sídlí v Klubu občanů Stříteže, Střítež 42, naproti Památníku padlým v I. světové válce. Dobrovolné vstupné, získané během výstav, bude věnováno na provoz Galerie Kabinet Střítež. 

Mg.A. Veronika Bromová, dobrovolná organizátorka a kurátorka galerie


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty