Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 8/2011

Zpráva z Pardubického kraje: Pojďte si s námi zamlsat a vyhrajte relaxační víkend!

Co mají společného Francouzská paštika s mandlemi, Bůčkový závin, Námořnická klobása, Lukovský sváteční oplétaný koláč nebo Perníková medovina? Každý z těchto výrobků patří mezi největší dobroty neboli MLSY  Pardubického kraje. A právě pro labužníky, mlsaly a jedlíky odstartovala v červenci velká letní soutěž Mlsání ve Východních Čechách. Ochutnávejte během prázdnin vybrané dobroty a za odměnu můžete celý víkend relaxovat.

Soutěž Mlsání ve Východních Čechách připravila Destinační společnost Východní Čechy. „Je to soutěž pro všechny velké i malé cestovatele, kteří během svých výletů rádi ochutnávají něco nového a dobrého. Ve Východních Čechách máme nejen spoustu krásných míst, která stojí za to poznat a navštívit, ale také řadu regionálních specialit, které stojí za to vyzkoušet,“ vysvětlila Alena Horáková, ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy. Jak bude celá soutěž probíhat? Zapojit se do ní může úplně každý, a to až do 31. srpna. Stačí vyfotit sebe, svou rodinu či kamarády s vybraným „MLSEM“ a poslat fotku buď na facebookové stránky www.facebook.com/vychodnicechy nebo na emailovou adresu dsvc@vychodnicechy.info. Nezapomeňte k fotce připojit popis (jméno autora, název MLSU a místo, kde jste MLS objevili). Pozor, fotka musí být přímo z místa, kde se MLS vyrábí či prodává. Můžete poslat více fotek, ale na každé musí být jiný MLS.

MLSY, to jsou vlastně všechny oceněné výrobky v soutěži „MLS Pardubického kraje 2011“. Jejich seznam, a to včetně výrobců, najdete v pravidlech soutěže nebo na webových stránkách www.agrovenkov.cz, v sekci Regionální potravina.

A teď to nejlepší - nejenže si doopravdy pochutnáte, můžete také vyhrát některou ze skvělých cen. První místo, to je wellnes balíček s ubytováním na 1 noc pro 2 osoby v Lázních Bohdaneč.  Výherce druhého místa získá víkendový pobyt pro 2 osoby v Golf & Spa Resort Kunětická Hora. Bronzový výherce se může těšit na víkendový pobyt pro 2 osoby v Hotelu Fontána v Přelouči. Zkrátka nepřijdou ani další soutěžící – získají dárkové koše od firmy Mlékárna Choceň (4. místo), Medovinka s.r.o. (5. místo) a AGROVENKOV o.p.s. (6. místo).

Speciální cena - dobrá večeře v restauraci Bílá Vrána v Lázních Bohdaneč - čeká na autora nejúspěšnější fotografie na facebooku. Kdo vyhraje, můžete ovlivnit i vy! Klikejte na „To se mi líbí“ a podpořte tak „svého“ autora. Za své hlasování můžete získat dárek.

„Pro všechny výherce máme milé překvapení. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Mlsání ve Východních Čechách a předání cen proběhne v Lázních Bohdaneč. Termín samozřejmě včas upřesníme“, doplnila Alena Horáková.

Novou letní soutěž ocenil také Miroslav Stejskal, radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch: „Pardubický kraj i celé Východní Čechy jsou regionem, který má svým návštěvníkům co nabídnout. Svědčí o tom i řada turisticky atraktivních lokalit u nás. Nadcházející léto a doba dovolených přímo lákají nejen k pěší turistice či cykloturistice, ale novým fenoménem se stává také agro a gastro turistika. Proto také Pardubický kraj vítá a podporuje soutěže jako je například Mlsání ve Východních Čechách, které přímo podporují turistický ruch na území Pardubického kraje a celých Východních Čech.“

Na stránkách www.facebook.com/vychodnicechy najdete nejen podrobné a aktuální informace o soutěži Mlsání ve Východních Čechách, ale také pozvánky na nejrůznější kulturní akce, festivaly či sportovní utkání po celých Východních Čechách.  Podporujte svůj region, podporujte Východní Čechy. Pozvěte své kamarády a známé na východ do ráje. Informace hledejte na www.facebook.com/vychodnicechy a na www.vychodni-cechy.info

Pravidla soutěže a seznam mlsů (formát doc, velikost 360,5 KB)

Pavel Beneš, projektový manažer Destinační společnosti Východní Čechy


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty