Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 6/2011

Okrsková soutěž v požárním sportu

V sobotu 21. května od 8.00 proběhla okrsková soutěž v požárním sportu na hřišti Na Lánech v Litomyšli. Byla to soutěž sborů dobrovolných hasičů okrsku Litomyšl. Všechny přítomné přivítal okrskový velitel Ing. Vacek, dále pak starosta města Litomyšle Michal Kortyš a velitel Hasičského záchranného sboru Litomyšl Bc. Lukáš Faltys. Soutěžilo 11 družstev mužů a 3 družstva žen, a to v požárním útoku, štafetě a v jednotlivcích.

V královské disciplíně - požárním útoku bylo nejlepší družstvo ze Sedlišť a 4 setiny vteřiny za nimi bylo družstvo z Osíku 2 a třetí Osík 3. Nejlepší z jednotlivců u mužů byl Krutina z Osíku v čase 16,68, na druhém místě Šnajdr také z Osíka za 18,06 a třetí Vomočil ze Sedlišť v čase 18,08. Z děvčat byla nejrychlejší Krátká z Pohodlí, na druhém místě Groulíková a na třetím místě Jiráčková z Pohodlí.

Celkové pořadí mužů v této soutěži: 1. SDH Sedliště, 2. Osík II, 3. Osík III. Pořadí žen: 1. - 2. místo družstva Pohodlí, 3. místo Osík. První umístění z obou kategorií se zúčastní okresní soutěže v Kamenci. Všem soutěžícím patří velká gratulace.  

Jindřich Groulík, starosta SDH Osík


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty