Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 6/2011

Vítězové MLSu na litomyšlských frmářských trzích

Farmářské trhy na Toulovcově náměstí v Litomyšli budou v sobotu 11. června obohaceny o účast vítězů potravinářské soutěže „MLS Pardubického kraje 2011“. Návštěvníci Farmářských trhů tak budou moci v době od 8.00 do 11.00 některé z vítězných výrobků ochutnat a zakoupit.

Více o vítězích soutěže MLS Pardubického kraje ve zprávě tiskové mluvčí Pardubického kraje Magdaleny Navrátilové: Pardubický kraj ve spolupráci s Agrovenkovem, o. p. s, vyhlásil 11. května na zámku v Pardubicích výsledky soutěže MLS Pardubického kraje 2011. Za Pardubický kraj ceny předal radní zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Kroutil, jenž výrobky také posuzoval. Vedle vyhodnocení MLSu Pardubického kraje 2011 bylo na pardubickém zámku předáno také osm ocenění v soutěži o Regionální potravinu, která má na rozdíl od MLSu celostátní charakter.

„Obě ocenění mají svou váhu, ale nejdůležitější však je vždy spotřebitel. Proto je pro letošní rok připraveno celkem deset ochutnávek na území Pardubického kraje, kde občané mohou vybírat podle své chuti. V listopadu bude vyhlášen vítěz, který získá cenu veřejnosti MLS Pardubického kraje 2011,“ je přesvědčený radní Kroutil. Celkem bylo v soutěži MLS oceněno 26 výrobků ve čtyřech kategoriích. Třemi vítěznými výrobky se mohou pochlubit uzenáři Zdeněk Kořínek a Oldřich Čejka. Prvně jmenovaný uspěl díky vynikající Francouzské paštice s mandlemi, Lázeňské pochoutce a šunkovému salámu. Oldřich Čejka zaujal odbornou porotu Skutečskou tlačenkou, dršťkovou polévkou a bůčkovým závinem. V kategorii masných výrobků bylo oceněno celkem 15 produktů. Z pekárenských a cukrářských výrobků jich uspělo sedm. Tři produkty uspěly v kategorii mléčných výrobků. Mezi výrobky z medu a ostatního si chuťové buňky poroty získala Perníková medovina. „Ocenění výrobci získávají právo užívat logo MLS Pardubického kraje 2011. Konkurence byla i letos vysoká, zejména v kategorii masných a uzenářských produktů,“ uvedl radní Kroutil. „Prostřednictvím této soutěže se snažíme podpořit propagaci regionálních výrobků, které jsou stále častěji vytlačovány v supermarketech mnohdy méně kvalitními výrobky ze zahraničí. Ocenění tak dává regionálním výrobkům větší prestiž,“ dodal Kroutil.

Seznam účastníků (formát doc, velikost 30,5 KB)

-red-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty