Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 6/2011

Tchajwanští studenti opět na litomyšlském gymnáziu

Již dva roky se úspěšně rozvíjí spolupráce mezi litomyšlským Gymnáziem Aloise Jiráska a tchajwanskou Kaohsiung Municipal Jhong Jheng High School. Na jejím základě v květnu přijeli taiwanští studenti do Litomyšle, aby poznali nové přátele i kulturu naší země.

„Tchajwanští studenti přijeli už podruhé, naši studenti pojedou na Tchaj-wan potřetí,“ sdělila ředitelka gymnázia Ivana Hynková a dodala: „Tchajwanští studenti byli v hostinských rodinách.“ Během 14denního pobytu pro ně byl připraven zajímavý program, který nejen přiblížil styl české výuky, ale pamatoval na návštěvu památek jak v Litomyšli, tak v Praze. „Vařili jsme také českou kuchyni, což si myslím, že pro ně bylo velmi zajímavé, protože oni nejsou zvyklé vařit,“ prozradila další bod programu ředitelka gymnázia.

Tato spolupráce s pro nás exotickou zemí je pro studenty obou stran velmi přínosná v několika směrech. „Poznají jinou kulturu, jiný styl výuky a samozřejmě jsou to přátelství na celý život,“ uvedla Ivana Hynková a pokračovala: „Studenti jsou mladí, je jim třeba 17 – 18 let a tato přátelství mohou ovlivnit jejich budoucí studium či práci.“

Město Kaohsiung je se svými 1,5 milióny obyvateli druhým největším na Tchaj-wanu. Jsou tu zajímavá místa, která jsou hodně navštěvovaná. Patří k nim  Konfůciův palác,  jezera Cheng-Ching a Lotosové jezero. Nelze však také opomenout ani námořní přístav, který patří mezi čtyři největší na světě.

-bj-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty