Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 4/2011

Šedesát let Mateřské školy Janov

Mateřská škola (MŠ) v Janově byla otevřena v září roku 1951. Letos tedy budeme slavit narozeniny, dokonce kulaté šedesátiny. Všichni současní zaměstnanci již od Vánoc pracují na přípravě oslav. Každý přispěl nějakým nápadem, a tak je program akce na světě. Oslavy 60. výročí založení mateřské školy se budou konat v pátek 20. května 2011 v 16.30 za každého počasí v areálu fotbalového hřiště na dolním konci Janova. Vlastní oslavě bude předcházet Den otevřených dveří ve čtvrtek 19. května od 6.30 do 16.30. Budete moci navštívit a prohlédnout si školu.

Děti vás potěší svým vystoupením, čeká nás i překvapení v podobě krátkých vstupů některých bývalých absolventů školy, kteří s humorem zavzpomínají na své dětství v janovské škole. Připravena bude výstava dětských prací, kroniky, dobových fotografií a vybraných údajů od roku 1951 až do současnosti. Samotnou výstavu pak bude možné zhlédnout v areálu hřiště i následující den, tedy v sobotu 21. května v odpoledních hodinách od 15.00–19.00.

Samozřejmou součástí akce bude občerstvení a možnost zakoupení CD s dobovými fotografiemi v digitální podobě. Po oficiálním programu můžete zůstat s námi, posedět, popovídat si, zavzpomínat či zatančit při reprodukované hudbě.
Tím bychom chtěli na tuto akci pozvat všechny občany Janova, pamětníky, bývalé žáky MŠ a samozřejmě zaměstnance, kterých se zde za 60 let vystřídalo více jak čtyři desítky. Přijďte se podívat na své bývalé pracoviště v den oslav – 20. května v době od 14.00 do 16.00. Poté se společně přemístíme na místo konání akce.

za MŠ Janov Lenka Hájková


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty