Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 4/2011

Vysoké Mýto s optimalizací dopravy souhlasí

Vedení Pardubického kraje s organizátorem regionální dopravy, firmou Oredo, 25. března na radnici ve Vysokém Mýtě absolvovalo jednání o optimalizaci veřejné dopravy. Náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jana Tichého tady přijal starosta města Miloslav Soušek. Na variantě, která počítá s obsluhou regionu prostřednictvím kombinace vlakové a autobusové dopravy, se obě strany bez problémů shodly.

S návrhem kraje, který chce nevyužívané vlakové spoje nahradit autobusovými linkami, nemá samospráva ve Vysokém Mýtě vzhledem k rozdílu ve výši úhrady prokazatelné ztráty možnosti výrazně ušetřit finanční prostředky problém. „Úplné zrušení vlakových spojů, to by byl nesmysl, ale kombinace vlakové a autobusové dopravy je logická,“ uvedl při jednání starosta Vysokého Mýta Soušek.

Tématem k řešení na vysokomýtské radnici tak nebyla ani tak samotná optimalizace dopravy, jako spíš řešení otázky využití městských pozemků v blízkosti železniční zastávky Vysoké Mýto město. Ty bude potřeba využít pro výstavbu přestupního terminálu, který by cestujícím umožnil pohodlný přestup z autobusu na vlak a naopak.

„Jsem rád, že jsme dospěli k dohodě o přestupu autobus-vlak a zároveň jsme se domluvili na budoucí koordinaci jízdních řádů po případném vzniku příměstské hromadné dopravy mezi Vysokým Mýtem a Chocní,“ řekl po jednání náměstek hejtmana Tichý.

Magdalena Navrátilová, tisková mluvčí Pardubického kraje


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty