Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 9/2010

Dceřiná společnost Farní charity v Chotovicích nabídla místo dalším osobám se zdravotním znevýhodněním

Únorem letošního roku začala fungovat chráněná dílna Perchar s. r. o. Chráněná pracovní dílna je pracoviště zaměstnavatele vymezené na základě dohody s úřadem práce a přizpůsobené pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením, kde je zaměstnáno nejméně 60 % těchto zaměstnanců. První zaměstnanci nastoupili v únoru a byli tři. V březnu nastoupilo dalších 10 osob a k 25. srpnu pracuje v Percharu 16 osob, z nichž 13 má zdravotní znevýhodnění či jeden ze stupňů invalidního důchodu. 

Hlavní činností chráněných dílen je prádelna, která nadstandardně nabízí svým zákazníkům i opravu poškozených oděvů (výměna zipu, přišití knoflíku, záplaty ...). Pro zajímavost uvádíme množství vypraného prádla: v únoru 2 000 kg, červenci 5 000 kg. Přidružené činnosti jsou výroba bižuterie, keramiky, dekorativních výrobků z textilu, oděvních doplňků a také úklidová služba.   

Služby dílny mohou napomoci firmám v rámci náhradního plnění, a podpořit tak vytvoření dalších pracovních míst pro občany se zdravotním znevýhodněním. Telefon: 461 310 569 (Alena Fiedlerová).

Mgr & Bc Alena Fiedlerová, sociální pracovník/vedoucí SAS, Farní charita Nové Hrady u Skutče


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty