Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 9/2010

Na těžké motokrosové dráze ve Vranově u Brna se dostal mezinárodní šampionát do druhé poloviny

Po velkém sobotním vytrvalém dešti to ráno vypadalo ve Vranově opravdu špatně, ale místní pořadatelé v čele s pořádající agenturou Forsage udělali maximum. Nahnali na dráhu těžkou techniku, ta nejhorší místa upravila a po dvou vynucených hodinách se mohlo začít s tréninkem. Odpoledne už to bylo lepší a první jízda kubatury MX2 mohla být tak odstartována. V ní opět kraloval po výborných startech Francouz Florent Richier na stroji Kawasaki a na trati  plné dlouhých kolejí absolutně dominoval. Druhý skončil po pěkné stíhací jízdě Josef Kulhavý a bronz bral překvapivě Milan Špičák. Jezdec Orion týmu Litomyšl Jaromír Romančík konečně v seniorech skončil dvakrát v elitní desítce, a to se pochopitelně počítá.

Jaromír měl ale zase špatné starty a vždy musel tvrdě dohánět přední závodníky. Nakonec z toho byla celkově pěkná devátá pozice. Průběžně se v mistrovství již posunul na 11. místo, a protože do konce seriálu zbývají ještě dva podniky, tak doufáme, že Jára se probojuje ještě výš. V hlavní třídě Open viděli diváci také krásný závod. O velké drama se postaral Martin Michek, který vedl dlouho první jízdu, ale potom měl ošklivý pád na skoku a bylo po nadějích. Toho dokonale využil obhájce titulu Jiří Čepelák a cílem projel na první příčce. Následující rozjížďku ovládl potlučený Michek, ale z celkového úspěchu se radoval Čepelák, před Martinem Žeravou a na třetí stupínek vystoupil Jan Zaremba.

Po zranění zajel dobře i jezdec litomyšlské stáje Orion Petr Bartoš na motocyklu KTM, který naopak od Romančíka na Suzuki těžil z dobrých startů a nakonec se ve Vranově umístil na pátém místě. Ještě to nebylo ono, ale Petr se rozjíždí. V "mistráku" už poskočil na 5. Pozici, a také si  musí vylepšit umístění v mistrovství Evropy, kde je po zranění nohy 6. Nejúspěšnějším borcem Orionu je ale již druhým závodem Jan Mrázek, kterého jsme angažovali za dlouhodobě zraněného Jana Froňka, který má problém s kolenem. Honza jel i ve Vranově skvěle, i když ve druhé rundě Veteránů po střetu s jiným jezdcem musel čelo dohánět, a nakonec z toho bylo vždy stříbro za bezkonkurenčním Miroslavem Kučírkem. Mrázkovi, jenž dva podniky kvůli věku nemohl jet (potom ale byl dvakrát druhý - Kramolín, Vranov), nyní patří průběžné deváté místo, a to má k dobru ještě dvě šance, protože šampionát pokračuje v Kaplici. Vše vyvrcholí 17. října v Přerově, kde budou tradiční družstva.

Stáj Orion ve Vranově (formát jpg, velikost 201,48 KB)

Petr Kovář, foto Miroslav Jireček


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty