Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 9/2010

Světelné body na obloze - kdo je ovládá?

Předem zdravím všechny, co budou tyto řádky číst.

Jak dopadl letošní červenec. Dne 10. července jsem měl pozorování letících UFO v 01.35, 01.47 a ve 02.03. Objevily se stejné objekty jako v červenci roku 2009. Nebudu tento den podrobněji popisovat.

Dne 15. července jsem znovu pozoroval stejné letící objekty, a to byla obloha celá zatažená mraky, bylo dusno, nepršelo, ale kolem dokola se blýskalo. UFO létala pod mraky. Ve 22.53 směrem doprava letěly dvě skupiny, a to vedle sebe. Body byly seřazeny do tvaru V, měly od sebe pravidelné rozestupy a slabě luminiscenčně svítily. Ve 23.15 letěla směrem doleva početná skupina bodů a tvořila na obloze velké V (upozorňuji, že teď letěly obráceně). Vše jsem sledoval přes dalekohled. V dálce se za letu přeskupily na dvě malá V, letící pak za sebou.

Ve 23.59 letěla skupina 7 UFO (doleva). Počet sedm jsem už napočítal 10. července. Body byly hodně daleko, najednou se z té dálky šikmo vrátily neuvěřitelnou rychlostí, a pak ještě bočním letem se ke mně přiblížily. Objekty vytvořily sloupec kroužících bodů s větší svítivosti, a to přímo přede mnou. Body kroužily jak ve směru chodu hodinových ručiček, tak i proti, ale v malém kruhu a přibližovaly se, až přešly přes dům, a tím mé další pozorování skončilo. Bílé kroužící velké objekty se částečně podobaly ptákům. V loni jsem je viděl zepředu (jako stojící), letos zezadu a zespod. Chybí mi jen vrchní pohled k určení celého tvaru.

Myslím si, že tyto objekty jsou ještě z výšky sledovány, hlídány, řízeny a doprovázeny současně cizí inteligencí. Pro oblačnost jsem si to nemohl ověřit.

Vrátily se zpětným letem, aby se mi ukázaly a rozloučily se. Vojenské nebo civilní objekty by to neudělaly.

Stanislav Mikulecký


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty