Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 6/2010

Petr Bartoš se ve Stříbře zranil

Motokrosař Orion Teamu Litomyšl Petr Bartoš, loňský vicemistr republiky, při druhém dílu Mezinárodní Mistrovství České republiky (MMČR) motokrosařů na těžké blátivé trati ve Stříbře měl hned v první jízdě problémy. V jedné dlouhé koleji po skoku se mu noha dostala pod stupačku jeho mašiny a Petr s bolestivou grimasou zajel předčasně do depa. Petr z toho byl naštvaný, protože se mu podařilo nejlépe odstartovat a mohly z toho být slušné body, i když mu zdejší trať moc neseděla.

Hlavní závod zdramatizoval Maďar Kornél Németh, který jasně vyhrál první jízdu. Ovšem v té následující měl karambol hned zpočátku jízdy, a tak musel čelo dotahovat z posledního místa. Nakonec dojel osmý, a to mu zajistilo celkovou bronzovou medaili. Stříbro bral ve Stříbře dobře jedoucí Jirka Čepelák a chuť si zde spravil po nevydařeném Pacově Martin Michek, který vystoupil na stupeň nejvyšší. Průběžně vede tuto třídu Open stále Németh, obhájce titulu Čepelák je již druhý a na třetí místo postoupil Jan Zaremba.

Ve slabší kubatuře MX2 dominoval po dobrých startech francouzský závodník Florent Richier na Kawasaki a celkově vede tuto třídu před Rakušanem Philipem Ringhoferem. Třetí je Marek Sukup. Náš borec Jaromír Romančík měl v první jízdě body na dosah, ale zastavil ho pád. V druhé rundě Jára odstartoval parádně třetí. Dlouho se na této pozici držel za Pepíkem Kulhavým, ale ke konci závodu ho zradila převodovka Suzuki a opět musel předčasně vzdát.

Poslední kategorií byli zase Veteráni. Jezdec Orionu Jan Froňek si zde opravdu zazávodil a nakonec získal po dramatickém průběhu slušné čtvrté místo. Průběžně je třetí za Zdeňkem Špačkem, když seriál vede suverénně Miroslav Kučírek, který ještě ani jednou neprohrál.

Po závodě byl Bartoš v nemocnici, a kde po vyšetření kotníku zjistili zlomeninu nártové kůstky v oblasti malíčku, a tak dostal dlahu. Nyní bude v klidu a uvidíme, jak se to bude léčit a co bude dál, protože Petra čeká Evropa ve Slovinsku. Další náš mistrák pokračuje až koncem června na dráze v jihočeském Kramolíně u Nepomuku.

Petr Kovář


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty