Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 6/2010

Den země na škole v Trstěnici

Na oslavu Dne Země probíhaly na naší škole následující aktivity:

V dubnu se žáci 1. - 9. třídy, stejně jako každý rok, podíleli na úklidu okolí školy. Každá třída měla určitou trasu, zejména cesty k autobusovým zastávkám a jejich okolí, kterou prošla a zbavila odpadků. Odpad jsme samozřejmě třídili.

Ve čtvrtek 15. dubna jel druhý stupeň do Litomyšle na soutěže pořádané ke Dni Země. Museli jsme splnit 5 bodovaných úkolů a zbylých 10 úkolů bylo dobrovolných. V úkolech byly hádanky zaměřené na poznávání rostlin, zvířat a třídění odpadu. Cestu nám znepříjemnilo špatné počasí.

Od 12. do 16. dubna jsme nosili do školy plastová víčka. Ta jsme sbírali už od začátku školního roku. Sebrali jsme celkem 39 kg. Nejvíce přinesli žáci 7. třídy. Ze všech nasbíraných víček jsme v pondělí 26. dubna skládali na asfaltovém hřišti zeměkouli velkých rozměrů. Zjistili jsme, že na celou zeměkouli nám víčka nestačí, proto budeme ve sběru pokračovat. Následně víčka poputují do sběrny.

Stejně jako loni proběhl i letos v posledním květnovém týdnu sběr starého papíru. Předloni jsme sebrali přes 10 tun, vloni díky malému zájmu sběren jen 6 tun.

Ve škole sbíráme také hliník. Den Země pro nás není jen jeden den v roce. Na životní prostředí myslíme celý rok.

za žáky 2. stupně Základní školy a mateřské školy Trstěnice Lenka Říhová a Nela Zerzánová


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty