Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 6/2010

Muzikálové představení navštívily bezmála čtyři stovky dětí

Bezmála 400 dětí z litomyšlských mateřských a základních škol navštívilo v pondělí 10. května muzikálové představení Hudebního divadla dětem z Hradce Králové. Děti si mohly, spolu s herci Michaelou Novozámskou a Honzou Pouchlým během dvou dopoledních představení s názvem "Povídejme si, děti...", zazpívat spoustu krásných autorských písniček, a dokonce se stát součástí jedné z povídek a vystoupit přímo na divadelní jeviště.

Tři minimuzikály z dílny Michaely Novozámské realizované na námět známých povídek Josefa Čapka O pejskovi a kočičce jsou velmi oblíbené již několik let u nejmenších diváků i jejich rodičů. Svým hravým humorem, nápaditou melodikou písniček a především osobitým projevem však zaujmou všechny generace. Harmonický celek představení vzniká především díky obdivuhodnému propojení všech složek - textu, hudby a hereckého výrazu.

Hudební divadlo dětem působí již deset let a svou tvorbou obohacuje na 50 000 dětí ročně po celé republice. Autorská představení svou tvorbou podněcují fantazii a hudební rozvoj malého diváka. Jsou vždy postavena přesně na míru dětskému chápání a snad právě proto jsou tolik u předškolních a školních diváků stále oblíbená. Důkazem jsou i vyjádření pedagogů, kteří se představení účastní spolu s dětmi: "Učím přes dvacet let a hezčí představení jsem ještě neviděla! Jak vy jste dokázali děti strhnout a zaujmout, aby celou hodinu udržely pozornost, bylo neuvěřitelné" s nadšením uvedla jedna z učitelek.

Činnost divadla je v současné době zaměřena převážně na výchovné koncerty pro děti mateřských a základních škol a na hudební tvorbu pro děti, mimo jiné i na vydávání CD autorských písní a hudebních pohádek pro děti. Hudební představení a koncerty, plné dobré muziky a písniček, jsou samozřejmě přístupné i široké veřejnosti. Působení těchto představení nekončí posledním zatažením opony, ze zkušenosti víme, že si je děti pamatují ještě mnoho let.

Ve spolupráci s občanským sdružením Klub Dětem zahrnuje každoročně činnost Hudebního divadla dětem také hudebně divadelní programy pro děti v léčebnách, nemocnicích a dětských domovech. S bohatým programem, který pomáhá dětem bez rodiny aktivně využít volný čas, navštíví deset až patnáct ústavů na území Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje.

Lenka Maierová


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty