Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 5/2010

Když senioři internetu fandí

Komunitní web českých seniorů www.sedesatka.cz zahájil provoz teprve po loňských prázdninách, přesto již zaznamenal přes 75 000 návštěv především z řad seniorů. Ti spolu na internetu nejen komunikují, ale vzájemně se seznamují a realizují společné aktivity i mimo web.

"Potěšilo nás, že se několik set seniorů z celé České republiky i ze zahraničí zaregistrovalo a velmi aktivně se účastní každodenního života na webu. Senioři na www.sedesatka.cz dokonce vytvořili partu, která se společně setkává na občasných srazech, společně řeší životní problémy, navzájem si fandí a podporují se" uvedl Jan Vojvodík, zástupce provozovatele webu, občanského sdružení CENTRED.

Komunitní web Šedesátka.cz neplní jen funkci diskusního fóra, ale poskytuje zpravodajství z jednotlivých regionů České republiky, uveřejňuje rozhovory se zajímavými osobnostmi, věnuje se aktuálním tématům. Občanské sdružení CENTRED realizuje i další projekty, spojené s www.sedesatka.cz. Například projekt sbírající vzpomínky obyvatel jednotlivých českých krajů nebo rozcestník sociálních služeb pro seniory. Ve spolupráci s dalšími partnery připravuje rovněž vydání knihy příběhů z dětství jednoho návštěvníka Šedesátky.cz.

"Na lidi přes šedesát jsme si zvykli dívat se jako na skupinu, která je vůči pracovně aktivní generaci v nevýhodě a spíše ji omezuje. Jde přitom o obrovský rezervoár zkušených a poctivých osobností, které by mohly společnosti pomáhat v orientaci, aby si zachovala vyváženost a zdravý selský rozum. Měli jsme na počátku obavy, že senioři budou uzavření ve svých světech a ulitách, přitom je to naopak. Díky projektu Šedesátka.cz jsme se stali součástí světa seniorů, který je tak inspirativní, až nám z toho často jde hlava kolem." dokončil Vojvodík.

Početnou skupinu otevřených seniorů najdete na www.sedesatka.cz.

Mgr. Bc. Jan Vojvodík, předseda CENTRED o.s.


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty