Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 10/2010

MUDr.ncák dorazil také do Litomyšle

Intenzivní kampaň na podporu výzvy "Děkujeme, odcházíme" rozjely lékařské odbory. Do akce dokonce nasadily starou sanitku, pojmenovanou MUDr.ncák, která jezdí po českých luzích a hájích. Koncem září dorazila také do Litomyšle. Posádka vozu, který na sobě mimo jiné nese slogan "Náš exodus, váš exitus", nabízela kolemjdoucím "poslední měření tlaku". Zamířila také do Litomyšlské nemocnice, kde hledala podporu dalších lékařů, ochotných dát ke konci letošního roku výpověď.

Výzva "Děkujeme, odcházíme" chce upozornit na finanční stránku českého zdravotnictví, respektive na ohodnocení lékařů. Odbory žádají zvýšení platu a hrozí hromadnou výpovědí lékařů ke konci roku 2010. Jedná se o ty lékaře, kteří se přihlásí k výzvě. MUDr. Pavel Vávra, tvář kampaně "Děkujeme, odcházíme", k návštěvě Litomyšlské nemocnice řekl Českému rozhlasu Pardubice: "Při naší návštěvě v Litomyšli jsme byli trošku skeptičtí, protože jsme věděli, že ta podpora tady není tak vysoká, jak bychom si představovali, ale po osobním setkání s lékaři podpora enormně narostla. Lékaři nám výzvy podepisují přímo na setkáních, a v Litomyšli v současné době disponujeme podpisy asi 30 % lékařů celé nemocnice." Vedení Litomyšlské nemocnice však zatím oficiální informace od lékařů nemá. "Nemůžeme říci, kolik lidí se k výzvě přihlásilo," uvedl tiskový mluvčí nemocnice Adrián Nemšovský a dodal: "Výzvu samozřejmě vnímáme, ale zatím nemáme žádné oficiální signály. K dnešnímu dni (8. října, pozn. red.) nikdo výpověď nepodal."

K výzvě "Děkujeme, odcházíme" se přihlásilo již kolem 3 500 lékařů z celé České republiky. Hromadnou výpověď plánují lékaři k 31. prosinci, z nemocnic by odešli po dvouměsíční lhůtě. V českých nemocnicích pracuje zhruba 16 tisíc lékařů.

-bj-


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty