Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 10/2010

Nevíte si rady? Zavolejte na Informační zdravotnické centrum

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje (ZZS PAK) zřídila Informační zdravotnické centrum pro občany, kteří potřebují poradit, kde hledat lékařskou pomoc v případě, že jsou ordinace praktických a dětských lékařů zavřeny. Pacientům slouží od prvního srpna letošního roku. Dispečeři, záchranáři a lékaři jsou připraveni  na telefonu  466 650 647 konzultovat zdravotní stav  dospělého pacienta a zdravotní stav dětí pak na čísle 466 650 658. Změnu představil ředitel ZZS Pardubického kraje Pavel Svoboda.

"Zrušené pohotovosti (LSPP) v Poličce a Červené Vodě nebyly využívány tak, aby byly plně funkční a výhodné, tj. aby samostatně obstály odborně, personálně a i ekonomicky.  Pacientům však chceme vycházet vstříc, proto jsme zřídili Informační zdravotnické centrum, kde mohou občané konzultovat zdravotní potíže, které je sužují," sdělil ředitel ZZS PAK Pavel Svoboda. Erudovaní odborníci v Informačním zdravotnickém centru pohotově poradí, jak mají  lidé  postupovat například, když si podvrtnou nohu, když je trápí vysoké teploty nebo mají bolesti. "Stejně tak doporučí nejbližší LSPP nebo předají kontakt přímo na oddělení spádové nemocnice," dodala radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová. "Linka 155   zůstává nadále k dispozici pro akutní kritické případy, tedy pro výjezdy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje."

Lékařskou službu první pomoci převzaly od Nového roku krajské nemocnice. Po vyhodnocení zkušebního provozu byla zrušena LSPP od 1. července v Poličce a v Červené Vodě od 1. srpna.

Magdalena Navrátilová, tisková mluvčí Pardubického kraje


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty