Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 10/2010

Priority aneb malý jazykový koutek

"Potřebujeme dnes vaše hlasy víc, než si myslíte", hlásají volební programy stran a hnutí všech barev a jejich odstínů. Češtináři na penzi se těší  víc, než si myslíte, jak se budou probírat skromnou slovní zásobou a větnou skladbou předvolebních letáků. LÍDŘI většiny kandidátek prohlašují, že s lidmi pro lidi budou usilovat... zasadí se, prosadí, vybudují, zajistí, přičiní se, dohlédnou..., a to vše jedině transparentně!
Proč používat cizí slova, když pro to máme české ekvivalenty? Tým (team), který jistě svými hlasy podpoříte, má svoje nejoblíbenější slovo priorita, česky prvenství, přednost, přednostní právo. Každý kandidát napříč politickým spektrem chce mít prioritu, svoji prioritu, naši prioritu, největší prioritu  ve městě. Takovou prioritou priorit v předvolební Litomyšli v posledních dvaceti letech je např. vybudování  smuteční rozlučkové síně. Nikdo už nespočítá, kolik Litomyšlanů se této priotity nedožilo!
Pozorný volič napříč politickým spektrem za všemi sliby, hesly, floskulemi a prioritami vidí jednoho univerzálního lídra - Barona Prášila!

Otokar Karlík


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty