Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 11/2009

Světelné body na obloze - kdo je ovládá?

Po nepříjemnostech, které mě potkaly při pozorování UFO dne 21. 7. 2009 atd., jsem se znova odvážil posadit na balkon, a to až koncem měsíce. S přibývajícím počtem hvězd na obloze jsem byl přinucen balkon opustit. Další den se pocit strachu zase opakoval, a proto jsem už večer nevycházel.

Dne 21. 8. 2009 ráno v 5:20 jsem se díval z pokoje přes prosklené balkonové dveře na ranní modrou oblohu. Pak přišla myšlenková nápověda, neboj se. Vyšel jsem a přímo přede mnou svítila jediná hvězda (Planeta), a to pod úhlem 70 - 80 stupňů (považoval jsem světelný bod za hvězdu). Více než obloha mě ale zajímala naše ulice, auto atd.

Při dalším se podívání jsem si všiml, že svítivost vzrostla a že došlo i k zvětšení. Po chvilce se dala do pohybu, a to směrem ke mně. Tento světelný bod (už ne hvězda) pak pomalu prolétl přímo nade mnou. Přešel jsem na druhou stranu domu a vzdalující se bod ještě asi 20 sekund sledoval.

Pro svoji velkou žlutobílou svítivost znova neprozradil svůj tvar, přestože byl dosti velký a obloha namodralá. Svítivost při pohybu neodpovídala třpytem svítivosti hvězd, a proto objekt (UFO) považuji za pozemský.

Tento den jsem měl narozeniny. Neuvěřitelné, nepochopitelné, skutečné, ale proč.

Stanislav Mikulecký


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty