Litomysl Městský zpravodaj LILIE

Lilie - co se nevešlo do čísla 10/2009

Světelné body - kdo je ovládá?

Dne 21. 7. 2009 došlo k novému pozorování, které začalo ve 22.00. Vysoko na obloze jsem zpozoroval bílý nesvítící bod, který přilétal z levé strany. Bod zpomalil a nakonec se zastavil, ale pak se začal pohybovat zpět. Připadalo mi, jako kdyby někdo sledoval, zda jsem na balkoně. S radostí jsem se tomu zasmál.

Ve 23:12 na stejném místě na obloze jako v roce 2007 začalo následující pozorování: spatřil jsem modrostříbrný čárový kolmý obrazec, pak velký stojící ovál třpytících se bodů (hvězdic) a nakonec tam byla tma. Stoupl jsem si a použil dalekohled. Spatřil jsem tři stojící tělesa stejného tvaru. Byly ve stejné výšce a se stejnými rozestupy. Dalekohled jsem odložil a očekával průlet.

Přímo nad sebou jsem spatřil shluk stojících hvězdic, které byly odněkud shora nasvíceny. Překvapení bylo, že jsem je neviděl přiletět. Potom došlo k paralyzaci a k vymazání paměti (tento jev je známý a v UFO literatuře má své označení). Na balkoně jsem přesto zůstal a v 00:05 dne 22. Července pozoroval vzdálený průlet většího počtu objektů. Objekty byly seřazeny do velkého oblouku, slabě svítily a byly spatřeny až po průletu (jako vzdalující) a časově v sekundách.

Potěšení z tohoto pozorování tentokrát ale nebylo.

Stanislav Mikulecký


© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty