Litomysl Zdeněk Kopal - Mezi hvězdami

Zdeněk Kopal - Mezi hvězdami

Oslavy 100. výročí narození Zdeňka Kopala
Přínos Zdeňka Kopala pro astronomii je srovnáván s přínosem Václava Havla pro politiku či Bedřicha Smetany pro hudbu. Město Litomyšl si tohoto významného rodáka velice váží, důkazem toho byly oslavy před deseti lety a realizace unikátního sochařského díla,  dvojhvězdy, které připomíná Kopalovu práci přímo v místě jeho rodného domu. Samozřejmě že i oslavy stého výročí narození tohoto nejvýznamnějšího českého astronoma XX. století budou stát za to. Sérii akcí, které budou rozděleny na dvě části,  jarní a podzimní, připravovalo město Litomyšl s odbornou veřejností několik let.  

přiložené soubory:

Brožura_Zdeněk Kopal (formát pdf, velikost 553,3 KB)

Mezi hvězdami - oslavy sta let od narození Z. Kopala

Kopalův přínos pro astronomii je srovnáván s přínosem Havla pro politiku či Smetany pro hudbu. Město Litomyšl si tohoto významného rodáka velice váží, důkazem toho byly oslavy před deseti lety a realizace unikátního dvojhvězdy, které připomíná Kopalovu práci přímo v místě jeho rodného domu.

26. 08. 2014


Oslavy narození Z. Kopala začínají již 4. dubna

Přínos Zdeňka Kopala pro astronomii je srovnáván s přínosem Václava Havla pro politiku či Bedřicha Smetany pro hudbu. Město Litomyšl si tohoto významného rodáka velice váží. Proto i oslavy stého výročí narození nejvýznamnějšího českého astronoma XX. století budou stát za to.

14. 03. 2014© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty