Litomysl Litomyšl stojí za to vidět

Kam dnes?


pátek 18. září 2020

Kino Sokol, 19:30

Mulan

Aktuality z města

Týden paměti národa již od 10. do 16. října

Je jisté, že bychom si měli připomínat i novodobé dějiny. Jejich důležité kapitoly přiblíží výstava v Klášterních zahradách, připomeneme si monstrproces s rektorem Stříteským a zamyslíme se nad významem prezidentství. Důležitou součástí bude i návštěva nového biskupa litomyšlského Pavla Konzbula.

04. 10. 2016


Bedřichova jedenáctka slaví 3. narozeniny

Úspěšné tři roky Bedřichovy jedenáctky jsou ověnčené vítězstvím na pivních festivalech a soutěžích. Pivovarníci se rozhodli oslavit narozeniny ve velkém stylu a zvou i všechny ostatní, co mají rádi dobrou muziku, divadlo a zábavu.

07. 10. 2016


ArchiMyšl 2016 na téma Umění ve veřejném prostoru

V pořadí již pátý ročník oslavy Světového dne architektury se bude v Litomyšli odehrávat ve znamení umění. Od pátku 30. září do pondělí 3. října nás čeká opět řada výstav, besed, přednášek a procházek. Věříme, že si i tentokrát z bohaté nabídky vyberete a přijdete spolu s námi oslavit svátek architektury a designu.

08. 09. 2016


Dny otevřených dveří památek druhý víkend v září

Díky Dnům evropského dědictví se každoročně otvírají brány památek, budov i objektů a prostor běžně nepřístupných. Ani letošní září tomu v Litomyšli nebude jinak. Těšit se můžete i na řadu doprovodných akcí a pořadů. Poprvé například zazní revitalizované varhany v chrámu Nalezení sv. Kříže.

23. 08. 2016


Zámecké návrší hledá nové členy do týmu

Příspěvková organizace zámecké návrší vypisuje dvě výběrová řízení na pozice programový vedoucí, lektor a PR pracovník (koordinační a projektový pracovník) a dále technik a údržbář. Přihlášky prosím podávejte do 9. října 2016. Obě pozice budou obsazeny od 1. ledna 2017 na plný úvazek. Podrobněji v příloze.

10. 09. 2016


Letošní Mladá Smetanova Litomyšl na téma: Píseň

Rozmanitou nabídku hudby, divadla, tance filmu a výtvarného umění opět naleznou v Litomyšli mladí lidé z celé České republiky. Letošní 43. ročník největšího festivalu Hudební mládeže se uskuteční od 15. do 18. září a hlavním tématem bude: Píseň. Přijďte si také zazpívat!

08. 09. 2016


Pozvánka na tradiční Pochod rytíře Toulovce

Toulovcovy maštale patří k jedním z nejoblíbenějších míst v regionu. Stejně tak akce Pochod rytíře Toulovce má mnoho příznivců. Vydejte se tedy i letos na procházku či na túru - rukou rytíře Toulovce obdržíte pamětní medaili a diplom. Z Litomyšle odjíždějí autobusy zdarma.

08. 09. 2016


Litomyšlské dny barokní tradice

Koncerty, bohoslužby, procesí, módní přehlídka liturgických rouch… To je nový, osmidenní, festival, který se v Litomyšli uskuteční od 14. do 21. srpna. Akce nese název Litomyšlské dny barokní tradice a spojuje duchovno a kulturu. Uskuteční se nejen v Litomyšli, ale část naplánovali pořadatelé i do zámku v Nových Hradech.

16. 08. 2016


Historické vozy a motocykly opět na zámku

Veterán klub Litomyšl ve spolupráci se Státním zámkem Litomyšl pořádají druhý ročník akce s názvem Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy. Těšit se na ni můžeme ve dnech 12. až 14. srpna. Na zámeckém nádvoří budou k vidění historické vozy a motocykly, chybět nebudou automobily značky Bugatti.

01. 08. 2016


Hvězdný druhý poločas Pátků je tu!

Vážení milovníci pohádek, dobré muziky a prázdninové pohody. Jsme za polovinou - osmnáctý ročník Toulovcových prázdninových pátků má před sebou již několik posledních zastávek, které však zcela jistě budou stát za to! Pojďme si tedy říct, na co se můžeme těšit.

10. 08. 2016


Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě

Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa. Litomyšl malé město, do kterého se turisté nebojí cestovat. Podívejte se na první dva spoty z dílny bloggerů z New Yorku. Litomyšli to tam sluší. Přečtěte si, jaké jsou trendy v cestování a co připravujeme pro zvýšení návštěvnosti Litomyšle.

28. 07. 2016


Katalog firem a podnikatelů je tu pro vás

Na webu města najdeme v sekci Podnikatel katalog firem a podnikatelů na území Litomyšle. Chcete-li pomoci udržet a rozšiřovat tento přehled aktuální, kontaktujte město Litomyšl. Rádi vás zařadíme do katalogu nebo upravíme vaše kontaktní údaje. Aktuálnost je důležitá i pro návštěvníky našeho města.

22. 08. 2016


1 000 000 dílků LEGA na zámeckém návrší

Všechny milovníky této stavebnice zveme do Zámecké jízdárny. Až do 4. září si můžete prohlédnout překrásnou výstavu a samozřejmě si v herně i něco postavit. Výstavu doplňuje i obchůdek Lega. Ve spojení s nedalekým dětským programem Litomyšlení vám možná nebude stačit jeden den.

18. 07. 2016


Dětský program Litomyšlení zabaví nejen děti

Máte děti nebo se občas sami cítíte jako děti? Pak je Litomyšlení pro vás přesně to pravé ořechové. Interaktivní program vás zábavnou formou provede celou historií zámeckého areálu a také samotným areálem. Jeho velká část se nachází v interiérech a proto nevadí ani krátká přeháňka. A pokud správně vyplníte pracovní list, můžete i vyhrát!

14. 07. 2016


Tvář - příběh ztracení a touha znovunalézání

Madona z Osíka jako umělecká památka, starobylý kultovní předmět a svědek současnosti je až do konce letošního roku k vidění v kryptě kostela Nalezení sv. Kříže. Od zahájení Smetanovy Litomyšle shlédlo expozici již víc než 1.000 návštěvníků. Připraven je i bohatý doprovodný program.

27. 06. 2016© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty