Litomysl Litomyšl stojí za to vidět záložky a sdílení

Vláda zakázala od 13. března divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobně akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy, a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé. Došlo i k dalšímu omezení veřejného života, aktuální informace najdete vždy na www.vlada.cz

Aktuality z města

Letošní Mladá Smetanova Litomyšl na téma: Píseň

Rozmanitou nabídku hudby, divadla, tance filmu a výtvarného umění opět naleznou v Litomyšli mladí lidé z celé České republiky. Letošní 43. ročník největšího festivalu Hudební mládeže se uskuteční od 15. do 18. září a hlavním tématem bude: Píseň. Přijďte si také zazpívat!

08. 09. 2016


Pozvánka na tradiční Pochod rytíře Toulovce

Toulovcovy maštale patří k jedním z nejoblíbenějších míst v regionu. Stejně tak akce Pochod rytíře Toulovce má mnoho příznivců. Vydejte se tedy i letos na procházku či na túru - rukou rytíře Toulovce obdržíte pamětní medaili a diplom. Z Litomyšle odjíždějí autobusy zdarma.

08. 09. 2016


Litomyšlské dny barokní tradice

Koncerty, bohoslužby, procesí, módní přehlídka liturgických rouch… To je nový, osmidenní, festival, který se v Litomyšli uskuteční od 14. do 21. srpna. Akce nese název Litomyšlské dny barokní tradice a spojuje duchovno a kulturu. Uskuteční se nejen v Litomyšli, ale část naplánovali pořadatelé i do zámku v Nových Hradech.

16. 08. 2016


Historické vozy a motocykly opět na zámku

Veterán klub Litomyšl ve spolupráci se Státním zámkem Litomyšl pořádají druhý ročník akce s názvem Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy. Těšit se na ni můžeme ve dnech 12. až 14. srpna. Na zámeckém nádvoří budou k vidění historické vozy a motocykly, chybět nebudou automobily značky Bugatti.

01. 08. 2016


Hvězdný druhý poločas Pátků je tu!

Vážení milovníci pohádek, dobré muziky a prázdninové pohody. Jsme za polovinou - osmnáctý ročník Toulovcových prázdninových pátků má před sebou již několik posledních zastávek, které však zcela jistě budou stát za to! Pojďme si tedy říct, na co se můžeme těšit.

10. 08. 2016


Bezpečnost je důležitým motivátorem k návštěvě

Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa. Litomyšl malé město, do kterého se turisté nebojí cestovat. Podívejte se na první dva spoty z dílny bloggerů z New Yorku. Litomyšli to tam sluší. Přečtěte si, jaké jsou trendy v cestování a co připravujeme pro zvýšení návštěvnosti Litomyšle.

28. 07. 2016


Katalog firem a podnikatelů je tu pro vás

Na webu města najdeme v sekci Podnikatel katalog firem a podnikatelů na území Litomyšle. Chcete-li pomoci udržet a rozšiřovat tento přehled aktuální, kontaktujte město Litomyšl. Rádi vás zařadíme do katalogu nebo upravíme vaše kontaktní údaje. Aktuálnost je důležitá i pro návštěvníky našeho města.

22. 08. 2016


1 000 000 dílků LEGA na zámeckém návrší

Všechny milovníky této stavebnice zveme do Zámecké jízdárny. Až do 4. září si můžete prohlédnout překrásnou výstavu a samozřejmě si v herně i něco postavit. Výstavu doplňuje i obchůdek Lega. Ve spojení s nedalekým dětským programem Litomyšlení vám možná nebude stačit jeden den.

18. 07. 2016


Dětský program Litomyšlení zabaví nejen děti

Máte děti nebo se občas sami cítíte jako děti? Pak je Litomyšlení pro vás přesně to pravé ořechové. Interaktivní program vás zábavnou formou provede celou historií zámeckého areálu a také samotným areálem. Jeho velká část se nachází v interiérech a proto nevadí ani krátká přeháňka. A pokud správně vyplníte pracovní list, můžete i vyhrát!

14. 07. 2016


Tvář - příběh ztracení a touha znovunalézání

Madona z Osíka jako umělecká památka, starobylý kultovní předmět a svědek současnosti je až do konce letošního roku k vidění v kryptě kostela Nalezení sv. Kříže. Od zahájení Smetanovy Litomyšle shlédlo expozici již víc než 1.000 návštěvníků. Připraven je i bohatý doprovodný program.

27. 06. 2016


Bohdan Kopecký – Vladyka z Bídy

Velkou, retrospektivní výstavou připomene městská galerie tvorbu, ale i životní osudy akademického malíře a litomyšlského rodáka Bohdana Kopeckého. Na výstavě budou prezentována nejen jeho ikonická díla inspirovaná Litomyšlí, Mosteckem a zachycující krajinu utvořenou sopečnou činností, ale i drobnější práce, které vytvářel pro potěšení svých přátel.

21. 06. 2016


Soutěž Lázeňské prameny v roce 2016 celoroční!

Litomyšlská lázeňská sezóna byla zahájena - s ní také celoroční soutěž Lázeňské prameny. Až do konce roku 2016 můžete ochutnávat Litomyšl a soutěžit. Jsme přesvědčeni o tom, že i gurmánské prameny mohou vyléčit duši. Po putování vás mohou provázet i zbrusu nové Litomyšlské lázeňské novin(k)y.

07. 05. 2016


První zvon je díky vašim darům v Piaristickém chrámu

Od 30. dubna si můžete prohlédnout první z trojice živých zvonů, které mají znít z věže chrámu Nalezení sv. Kříže. Jako první byl odlit zvon Panna Marie. Děkujeme za vaše dary a věříme, že při příležitostí 75. výročí od zabavení předchozích zvonů se nám podaří rozeznít celý trojlístek živých zvonů.

04. 05. 2016


Fenomén litomyšlské lázeňské lavičky pokračuje

Každá z litomyšlských lázeňských laviček je opravdovým unikátním uměleckým dílem. Lavičky lemují pomyslnou lázeňskou kolonádu a přinášejí radost i místo k oddychu. Na Zahájení 5. litomyšlské lázeňské sezóny představíme pár nových kousků, tak se těšte.

09. 03. 2016


Litomyšl úspěšná ve Velké ceně cestovního ruchu

Speciální cenu Veletrhů Brno, a.s. získalo město Litomyšl za lázeňský balíček Litomyšl – lázně ducha v kategorii Nejlepší lázeňský a wellness balíček. Druhé místo si odneslo Českomoravské pomezí za kampaň Navlékněte si svůj náhrdelník zážitků v kategorii Nejlepší jednotná kampaň. Ceny byly předány v rámci veletrhu Regiontour v Brně.

18. 01. 2016© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty