Litomysl Litomyšl stojí za to vidět záložky a sdílení

Kam dnes?


pondělí 20. ledna 2020

Aktuality z města

Nástěnný kalendář Litomyšl - srdeční záležitost

Ani v roce 2017 vás neochudíme o možnost kochat se každý měsíc jiným litomyšlským obrázkem. I tentokrát jsme pro vás připravili nástěnný kalendář. Tentokrát zde však nenajdete fotografie, ale malby. Respektive reprodukce překrásných obrazů ze sbírek Městské galerie Litomyšl a Regionálního muzea.

7. 11. 2016


UNESCO najdete i na 5. ročníku veletrhu Památky

Od pátku 4. do soboty 5. listopadu bude Průmyslový palác na Výstavišti v pražských Holešovicích hostit jubilejní pátý ročník veletrhu Památky – muzea – řemesla 2016. Ani tentokrát nebude na veletrhu s podtitulem Dejme minulosti budoucnost chybět expozice měst a obcí, která mají na svém území památku UNESCO doplněná lákadly do měst České inspirace.

31. 10. 2016


Zahraniční cestovní kanceláře na prohlídce Litomyšle

Od loňského roku zaznamenáváme zvýšený zájem o Litomyšl ze strany zahraničních novinářů. Důležité jsou i četné návštěvy zástupců zahraničních cestovních kanceláří. Ve spolupráci s CzechTourismem a s nezbytnou pomocí Českomoravského pomezí jsme připravili celou řadu tzv. famtripů.

31. 10. 2016


Největší "Srdce pro region" má Miroslav Brýdl

Cenu Srdce pro region se rozhodlo založit vydavatelství KAM po Česku po dohodě s regionálními zástupci cestovního ruchu pro osobnosti, které se v minulosti zasadily o rozvoj, popularizaci a propagaci dané turistické oblasti či regionu. Prvním gratulantem byl architekt David Vávra.

18. 10. 2016


Klášterní zahrady byly v Parku desetiletí úspěšné

Zástupci profesního sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně vyhlásili na začátku tohoto týdne výsledky ojedinělé soutěžní přehlídky Park desetiletí. Odborná porota navštívila celkem patnáct parků v celé republice a v tvrdé konkurenci se mezi nominovanými prosadily i Klášterní zahrady.

20. 10. 2016


Týden paměti národa již od 10. do 16. října

Je jisté, že bychom si měli připomínat i novodobé dějiny. Jejich důležité kapitoly přiblíží výstava v Klášterních zahradách, připomeneme si monstrproces s rektorem Stříteským a zamyslíme se nad významem prezidentství. Důležitou součástí bude i návštěva nového biskupa litomyšlského Pavla Konzbula.

4. 10. 2016


Bedřichova jedenáctka slaví 3. narozeniny

Úspěšné tři roky Bedřichovy jedenáctky jsou ověnčené vítězstvím na pivních festivalech a soutěžích. Pivovarníci se rozhodli oslavit narozeniny ve velkém stylu a zvou i všechny ostatní, co mají rádi dobrou muziku, divadlo a zábavu.

7. 10. 2016


ArchiMyšl 2016 na téma Umění ve veřejném prostoru

V pořadí již pátý ročník oslavy Světového dne architektury se bude v Litomyšli odehrávat ve znamení umění. Od pátku 30. září do pondělí 3. října nás čeká opět řada výstav, besed, přednášek a procházek. Věříme, že si i tentokrát z bohaté nabídky vyberete a přijdete spolu s námi oslavit svátek architektury a designu.

8. 9. 2016


Dny otevřených dveří památek druhý víkend v září

Díky Dnům evropského dědictví se každoročně otvírají brány památek, budov i objektů a prostor běžně nepřístupných. Ani letošní září tomu v Litomyšli nebude jinak. Těšit se můžete i na řadu doprovodných akcí a pořadů. Poprvé například zazní revitalizované varhany v chrámu Nalezení sv. Kříže.

23. 8. 2016


Zámecké návrší hledá nové členy do týmu

Příspěvková organizace zámecké návrší vypisuje dvě výběrová řízení na pozice programový vedoucí, lektor a PR pracovník (koordinační a projektový pracovník) a dále technik a údržbář. Přihlášky prosím podávejte do 9. října 2016. Obě pozice budou obsazeny od 1. ledna 2017 na plný úvazek. Podrobněji v příloze.

10. 9. 2016


Letošní Mladá Smetanova Litomyšl na téma: Píseň

Rozmanitou nabídku hudby, divadla, tance filmu a výtvarného umění opět naleznou v Litomyšli mladí lidé z celé České republiky. Letošní 43. ročník největšího festivalu Hudební mládeže se uskuteční od 15. do 18. září a hlavním tématem bude: Píseň. Přijďte si také zazpívat!

8. 9. 2016


Pozvánka na tradiční Pochod rytíře Toulovce

Toulovcovy maštale patří k jedním z nejoblíbenějších míst v regionu. Stejně tak akce Pochod rytíře Toulovce má mnoho příznivců. Vydejte se tedy i letos na procházku či na túru - rukou rytíře Toulovce obdržíte pamětní medaili a diplom. Z Litomyšle odjíždějí autobusy zdarma.

8. 9. 2016


Litomyšlské dny barokní tradice

Koncerty, bohoslužby, procesí, módní přehlídka liturgických rouch… To je nový, osmidenní, festival, který se v Litomyšli uskuteční od 14. do 21. srpna. Akce nese název Litomyšlské dny barokní tradice a spojuje duchovno a kulturu. Uskuteční se nejen v Litomyšli, ale část naplánovali pořadatelé i do zámku v Nových Hradech.

16. 8. 2016


Historické vozy a motocykly opět na zámku

Veterán klub Litomyšl ve spolupráci se Státním zámkem Litomyšl pořádají druhý ročník akce s názvem Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy. Těšit se na ni můžeme ve dnech 12. až 14. srpna. Na zámeckém nádvoří budou k vidění historické vozy a motocykly, chybět nebudou automobily značky Bugatti.

1. 8. 2016


Hvězdný druhý poločas Pátků je tu!

Vážení milovníci pohádek, dobré muziky a prázdninové pohody. Jsme za polovinou - osmnáctý ročník Toulovcových prázdninových pátků má před sebou již několik posledních zastávek, které však zcela jistě budou stát za to! Pojďme si tedy říct, na co se můžeme těšit.

10. 8. 2016© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty