Litomysl Litomyšl stojí za to vidět

Kam dnes?


sobota 19. září 2020

Aktuality z města

Kinematograf bří Čadíků přiveze kvalitní české filmy

Po čtyři letní večery bude letos patřit horní část Smetanova náměstí již po osmnácté kvalitnímu českému filmu. Od 3. do 6. srpna zde na své pouti po českých zemích zastaví oblíbený Kinematograf bratří Čadíků. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude zaslán na Konto Bariéry.

27. 07. 2017


Litomyšlský pivní festiválek již po osmé!

Akce s podtitulem Litomyšlí napříč hudebními žánry se bude konat opět na Toulovcově náměstí. Těšit se můžete nejen na regionální pivovary a minipivovary, ale také na kapely z Litomyšle a okolí. Ani letos nebudou chybět vtipné soutěže o věcné ceny. Festiválek se koná v sobotu 5. srpna od desíti do desíti hodin.

27. 07. 2017


Budeme mít další stavbu roku Pardubického kraje?

Letos se již po osmé koná soutěž Stavba roku 2017 v Pardubickém kraji a Litomyšl v ní má svého kandidáta na vítězství. O prvenství v klání o nejlepší dílo se totiž uchází přístavba piaristické koleje, moderní objekt od architektů Aleše Buriana a Gustava Křivinky za více než 20 milionů korun.

02. 08. 2017


Pop rockový festival LIFE Litomyšl již tuto sobotu!

Druhý ročník úspěšného letního pop rockového festivalu se odehraje v sobotu 15. července na Primátorské hrázi v Litomyšli. Organizátoři připravili dvě stejdže, na kterých se vystřídá řada skvělých českých interpretů. Začátek akce je již ve 12.30 hodin, předpokládaný konec kolem jedné hodiny ranní - věřte, že je na co se těšit!

13. 07. 2017


Huráááá - Toulovcovy prázdninové pátky jsou zpátky!

Startují prázdniny a s nimi také devatenáctý ročník celoprázdninového maratónu pohádek, tradičního losování o ceny a skvělé muziky – to vše v kouzelném prostředí Toulovcova náměstí. Podívejte se, na co se můžeme těšit a ještě při tom pomáhat dětem, které to potřebují!

03. 07. 2017


Litomyšlské dny barokní tradice se po roce vrací

Druhý ročník unikátního duchovně kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice se uskuteční v termínu 13. – 20. 8. 2017 a opět svým originálním programem přinese ducha barokní doby do Litomyšle a jejího okolí. Festival si klade za cíl připomenout dosud živé dědictví barokní kultury a spirituality.

02. 08. 2017


Pozvánka na Mezinárodní houslové kurzy v Litomyšli

Prázdniny budou v Litomyšli opět patřit umění, zejména pak hudbě. Na přelomu července a srpna se můžete těšit na 22. ročník Mezinárodních houslových kurzů profesora Milana Vítka. Kvůli této akci do Litomyšle přijede 12 mladých talentů světové hudby, kteří se představí i široké veřejnosti.

13. 07. 2017


Turistické zázemí na náměstí již slouží veřejnosti

Začátek léta přinesl obyvatelům Litomyšle i turistům novinku, která jim má usnadnit život. Od prvního července slouží veřejnosti nové turistické zázemí umístěné v budově staré radnice na Smetanově náměstí. V centru lidé najdou služby, kterých v Litomyšli není dostatek.

04. 07. 2017


Nová hvězdárna má dětem ukázat krásu vědy

Děti i dospělí budou moci od září snadněji a pohodlněji odhalovat tajemství vesmíru. V objektu nové hvězdárny jim bude stačit lehkým pohybem ruky odsunout posuvnou střechu, přiložit oko k dalekohledu a pak budou mít jako na dlani poklady hvězdné oblohy.

03. 07. 2017


Blíží se další litomyšlský TOP týden!

Tzv. TOP týdny jsou jedním z výstupů projektu s názvem Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezka. V Litomyšli jde o týden, který je doslova nabitý akcemi a proto neprohloupí ten, kdo si naplánuje návštěvu našeho města někdy mezi 2. až 7. červencem tohoto roku.

26. 06. 2017


Pozvánka na Červený večer Soni Červené

Neuvěřitelný příběh velké české umělkyně, světoznámé operní pěvkyně a herečky Soni Červené, představuje v celovečerním dokumentu režisérka Olga Sommerová. Film s prostým názvem Červená bude uveden v rámci Národního festivalu Smetanova Litomyšl.

21. 06. 2017


Prázdninový cyklobus vyjíždí koncem června!

Již podvanácté vyrazí 30. června cyklobus na trasu propojující turisticky atraktivní místa Českomoravského pomezí. Cyklisté i pěší turisté tak budou opět moci poznávat nejen krásy historických měst regionu na pomezí Čech a Moravy. Cyklobus je zaveze blíže i dalším atraktivitám regionu.

22. 06. 2017


Soutěž o krále a královnu lázní ducha 2017 má vítěze!

Celý květen jste mohli dávat palec nahoru všem soutěžícím. O půlnoci 31. května bylo rozhodnuto - králem a královnou Lázní ducha 2017 se stala Ludmila Beránková s rodinou. Jejich fotografie od vás získala na facebooku nejvíce lajků. Děkujeme, že jste spolu s námi tak krásně (b)láznili.

26. 06. 2017


59. ročník Smetanovy Litomyšle zahájen

Úvodní koncert byl věnován památce Jiřího Bělohlávka a Olbrama Zoubka. Smetanova Litomyšl potrvá do 6. července a na některá představení jsou stále v prodeji vstupenky. Nezapomeňte na letošní novinku, kterou je projekt Festivalové zahrady.

17. 06. 2017


V 91 letech zemřel sochař Olbram Zoubek

Ve čtvrtek 15. června 2017 zemřel v 91 letech akademický sochař Olbram Zoubek. Jeho život byl úzce spjat s Litomyšlí, dlouhá léta u nás žil a tvořil. Výrazně se zapsal do dějin českého sochařství a působením svého umění přispěl ke kráse našeho města. I proto se stal v roce 2008 naším čestným občanem.

16. 06. 2017© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty