Litomysl Litomyšl stojí za to vidět

Kam dnes?


pátek 14. srpna 2020

Aktuality z města

Pravdivě vykreslená historie o rytíři Toulovcovi

Představujeme novinku pro ty nejmenší cestovatele a výletníky. Originální omalovánky se spoustou otázek a úkolů spatřily světlo světa díky Sdružení obcí Toulovcovy Maštale a městu Litomyšl. Na dvaadvaceti stranách se můžete seznámit s tím, jaký život mohl rytíř Vavřinec Toulovec prožít.

01. 01. 1970


Litomyšlská účtenkovka aneb Litomyšlané sobě!

Jak by se vám líbilo, kdyby vám oběd, svačinu či večeři uhradilo město Litomyšl? Může být! Stačí jen trochu štěstí. Město Litomyšl chce podpořit místní restaurace, hospody a bary a nabízí soutěž, která bude trvat až do konce prázdnin. Formulář s podmínkami soutěže je ke stažení - přejeme dobrou chuť a držíme palce!

05. 05. 2020


Kalendáře z Litomyšle opět slaví úspěch!

V Lysé nad Labem byly 18. června vyhlášeny výsledky soutěže turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG. Mezi desítkami brožur, letáků, publikací, map, katalogů a kalendářů se opět neztratily kalendáře z Litomyšle. Nástěnný kalendář „Litomyšlské hvězdy 2020“ získal 1. místo v kategorii Turistická informace roku 2020, podkategorii kalendáře. Jsme rádi, že porotu zaujala kombinace 12 osobností a k nim přiřazených míst, se kterými jsou v Litomyšli spjatí.

01. 01. 1970


Smetanova Litomyšl spustila prodej vstupenek

Ve středu 10. června začal předprodej vstupenek na pořady nového programu 62. ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Díky poslední vlně uvolnění může festival nabídnout přes 11 tisíc míst. Zahajovací koncert nebo Velké finále patřily k pořadům, o které byl největší zájem.

10. 06. 2020


62. Smetanova Litomyšl má nový program

Začátek letošních prázdnin bude patřit Smetanově Litomyšli, která je v naší zemi prvním velkým festivalem, jehož se po dlouhé „koronavirové“ době konečně zúčastní skutečné publikum. V novém termínu od 2. do 12. července 2020 na hosty čeká 35 pořadů a připraveno je přes jedenáct tisíc míst.

03. 06. 2020


SVL nabídne venkovní přehlídku umění

Letošní Smetanova výtvarná Litomyšl bude probíhat, stejně jako Smetanova Litomyšl, v jiné podobě. Její pořadatelé se nevzdali, ačkoliv museli kvůli dopadům koronaviru opustit původní záměr a přijít s oním titulárním Plánem B. Vznikne tak jedna z prvních velkých výtvarných událostí po rozvolnění opatření

08. 06. 2020


Na plovárnu můžete zajít od 11. června

V souladu s nařízením hygieniků nastal den, kdy se mohla veřejnosti otevřít městská plovárna. Ta bude sloužit veřejnosti od 11. června a dále bude otevřeno s ohledem na počasí. Od tohoto data jsou pro návštěvníky napuštěné oba dva bazény (25m a 50m) a přístupné další atrakce.

26. 05. 2020


Zámecký areál se bude přes noc znovu zamykat

Od 21. května městská policie opět na noc zamyká všechna vstupní místa do zámeckého areálu. Po několika měsících, kdy se areál nechával otevřený, se do něj večer znovu nikdo oficiálně nedostane. Důvod? Vandalové, kteří ve večerních hodinách poškozují mobiliář.

22. 05. 2020


Lázně ducha ani Gastroslavnosti letos nebudou!

V souvislosti se současnou situací a s ohledem na bezpečnost návštěvníků, účinkujících i organizátorů rozhodla Rada městao tom, že se Zahájení 9. litomyšlské lázeňské sezóny ani Gastroslavnosti M. D. Rettigové neuskuteční v plánovaných termínech. Na podzim připravujeme náhradu!

24. 04. 2020


Smetanova Litomyšl mění program, ale bude!

V důsledku restriktivních opatření proti šíření koronavirové nákazy je nucena řada pořadatelů rušit letošní kulturní akce. To se však netýká Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Pořadatelé upravili její 62. ročník tak, aby se mohl konat i za aktuálních podmínek.

20. 04. 2020


Soutěž Lázeňské prameny pokračuje i v roce 2020!

Zahájení lázeňské sezóny se sice z pochopitelných důvodů konat nemohlo, ale o soutěž Lázeňské prameny nás koronavirus neochudí! Letos můžete vybírat z celkem 30 litomyšlských lázeňských míst. Věříme totiž, že duši umí vyléčit i dobré jídlo a pití - tedy naše gurmánské prameny!

05. 05. 2020


Město řeší budoucnost pavilonu u zámku

V dubnové Lilii jsme veřejnost informovali o tom, že navzdory snahám vedení města Národní památkový úřad požaduje letos v červenci po skončení doby udržitelnosti projektu Zámecké návrší v souladu s původní dohodou odstranění dětského pavilonu u zámku.

04. 05. 2020


Informace k farmářským trhům

Kvůli nedostatečnému zájmu prodejců došlo již v minulosti k rozhodnutí o zrušení farmářských trhů na Toulovcově náměstí. O nákup sezónního zboží však Litomyšlané nepřijdou. Došlo totiž k obnovení městské tržnice na máselné podsíni u služebny Městské policie Litomyšl.

04. 05. 2020


Jednání bezpečnostní rady města - 27. 4.

V pondělí 27. dubna se ráno sešla bezpečnostní rada města. Níže se dočtete aktuální a ověřené informace k 10.00 hod. Informujeme například o uvolňování vládních opatření, možnosti vracení vstupného na kulturní a společenská představení, otevření knihovny či o prodeji sezónního zboží.

27. 04. 2020


Novinky v poplatcích a vyhláškách

Zastupitelstvo schválilo kvůli novele zákona o místních poplatcích novou vyhlášku o poplatku ze psů. Ten v roce 2020 činí 160 až 1000 Kč za mazlíčka, sazba se liší v závislosti na místě bydliště a dalších parametrech, které najdete na webu města.

08. 01. 2020© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty