Litomysl Moderní historické město

Kam dnes?


úterý 7. července 2020

Aktuality z města

Výsledek hospodaření Městských služeb Litomyšl

Na začátku května se sešla dozorčí rada Městských služeb Litomyšl, aby zkontrolovala, v jakém stavu je tato společnost. Ředitel Karel Kalousek předložil členům výsledky hospodaření k 31. 12. 2016, účetní uzávěrku za rok 2016 a zprávu auditora za rok 2016.

07. 06. 2017


Plány na zelenější a krásnější Litomyšl

Na vybraných místech Litomyšle se v květnu objevily první letničkové záhony, které mají lidem zpříjemnit pobyt ve městě. Jedná se o lokalitu na Zámecké ulici nedaleko domova důchodců Na Skalce. Druhou plochu najdete na Havlíčkově ulici poblíž ČSOB.

07. 06. 2017


Pořízení nového pódia do piaristického chrámu

Program letošní Smetanovy Litomyšle, který se uskuteční v piaristickém chrámu na zámeckém návrší, nabídne jednu velkou novinku. Tou bude zcela nové několikastupňové pódium, díky kterému se účinkující nebudou muset mačkat a diváci je lépe uvidí.

07. 06. 2017


Návrhy na přejmenování městské knihovny

V dubnu se ve Starostově odpovědně na webu města sešlo několik žádostí obyvatel na přejmenování Městské knihovny Litomyšl. Podle navrhovatelů by mohla nést jméno významné české spisovatelky Boženy Němcové, která v Litomyšli několik let bydlela.

07. 06. 2017


UNESCO – spása, či prokletí?

Takto provokativní název měl další z řady pořadů s názvem COTakhle snídani na téma…, které pravidelně pořádá stejnojmenný časopis. Spoluorganizátorem byl dobrovolný svazek obcí České dědictví UNESCO, jehož sídlo je dlouhodobě v Litomyšli.

07. 06. 2017


Na webu města jsme zveřejnili kroniku za rok 2016

Pro návštěvníky internetových stránek města je od května připravena velká novinka. Na webu litomysl.cz najdou kroniku města za rok 2016. Kromě nejvýznamnějších událostí se v ní lidé mohou také seznámit s osobou nového kronikáře, učitele Stanislava Švejcara, který tuto funkci zastává od minulého léta.

07. 06. 2017


Ohlídají kamery bezpečnost na světelné křižovatce?

Po více než měsíci ostrého provozu úsekového měření rychlosti ve vybraných částech Litomyšle se vedení města rozhodlo zahájit přípravy další fáze projektu na zklidnění dopravy. Rada města schválila záměr vypracovat projektovou dokumentaci nutnou pro monitoring světelné křižovatky.

07. 06. 2017


Ve věku 71 let zemřel dirigent Jiří Bělohlávek

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že ve čtvrtek 1. června 2017 zemřel ve věku 71 let světově uznávaný dirigent a čestný občan Litomyšle Jiří Bělohlávek. O smutné události veřejnost informovala Česká filharmonie, s níž bylo dirigentovo jméno spjato.

01. 06. 2017


Zažádejte o dotaci v programu Dešťovka

Chcete ve svém domě využívat dešťovou nebo přečištěnou šedou vodu? Stává se vám, že v době sucha nemáte čím zalévat a splachovat? Chcete ušetřit peníze? Pokud ano, tak právě pro vás je určený nový dotační program MŽP a SFŽP ČR - DEŠŤOVKA.

30. 05. 2017


Projekt Vzdělávání nabízí větší šanci na zaměstnání

Projekt Vzdělávání praxí propojuje zájemce, kteří chtějí získat nové znalosti a zkušenosti v reálném pracovním prostředí, a na druhé straně firmy, které si chtějí prostřednictvím nabízených praxí (stáží) nezávazně a s finanční podporou otestovat a zaškolit potencionální zaměstnance.

29. 05. 2017


Blíží se sportovní hry mateřských škol

Velké sportovní klání mezi 22 mateřinkami bude ve čtvrtek 25. května 2017 od 8:30 do 10:30 hodin. Akce se koná na Městském stadionu Černá hora. Soutěžit se bude v pěti disciplínách: štafetový běh, hod do dálky, překážková chůze, skákání v pytli a žabáci. V případě nepříznivého počasí se hry ruší.

15. 05. 2017


Nabídka zaměstnání na odboru výstavby

Tajemník Městského úřadu v Litomyšli vyhlašuje výběrové řízení č. 5/2017 dle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, na obsazení pracovního místa: odborný pracovník odboru výstavby a územního plánování.

15. 05. 2017


Knihovna poskytuje čtenářům komfortnější služby

Litomyšlští čtenáři se konečně dočkali. Od května letošního roku mají k dispozici speciální box na vracení vypůjčených knih, který je otevřen mimo provozní dobu knihovny. Větší využití této služby očekávají pracovnice městské knihovny především o víkendech a svátcích.

10. 05. 2017


Opera pod májovým nebem láká na klasiku

V sobotu 27. května od 18.30 hodin se v Litomyšli na Smetanově náměstí již po osmé uskuteční hudební večer plný krásných operních melodií. Před sochou Bedřicha Smetany mají diváci opět možnost poznat pět mladých umělců, kteří se možná za pár let postaví se na operní prkna, která skutečně znamenají svět.

10. 05. 2017


Pozvánka na slavnostní otevření Vodních valů

V sobotu 3. června se veřejnosti oficiálně otevře rekonstruovaná lokalita Vodních valů. Nová úprava spojuje ulici Vodní valy, nábřežní část s dětským hřištěm a doposud málo využívaný park u Smetanova domu v jeden celek, aniž by narušila přírodní ráz řeky a jejích břehů.

03. 05. 2017© 2011 - 2020 Město Litomyšl | struktura webu | městské kontakty